Причини утворення сірчаної пробки у вухах

Причини утворення сірчаної пробки у вухах
Причини утворення сірчаної пробки у вухах

Що являє собою сірчана пробка у вухах і які причини її утворення?
Сергій П.

Сірчана пробка являє собою скупчення сірки у вушному проході, яка не змогла вийти природним способом. Сірка, що накопичилася у великій кількості, може повністю закрити слуховий прохід. Відбувається це з двох причин: надмірне утворення сірки й особливості будови слухового проходу. Найчастіше люди самі провокують появу сірчаної пробки. Ця речовина призначена для захисту внутрішнього вуха, а якщо видаляти її занадто часто, то організм почне включати захисну функцію з її вироблення у великих кількостях. Тим, хто любить засовувати вушні палички глибоко у слуховий прохід, варто врахувати, що такі процедури призводять до заглиблення сірки та її ущільнення. Через деякий час у слуховому проході з’являється пробка. Взагалі сірка видаляється самостійно, коли людина розмовляє чи жує. А вушними паличками можна прочищати тільки вушну раковину (зовнішнє вухо). Додатковими факторами для утворення пробки є отити, дерматити, часте використання навушників, надто вологе чи запилене повітря.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

3 коментарі до “Причини утворення сірчаної пробки у вухах

 • 17/01/2022 о 13:35
  Permalink

  Якщо Ви не можете повністю очистити слухові канали від надмірного накопичення сірки, спрей Ваксол Вам допоможе! Порядок налагоджується за кілька прийомів. До того ж, будова ковпачка-розпилювача та дозування спрею просто бездоганна і допомагає легко застосовувати препарат.

  Відповідь
 • 20/09/2022 о 08:49
  Permalink

  Я раніше часто стикалася із проблемою сірчаних пробок. Мені ЛОР пояснив, що може бути багато причин її утворення, але однозначно заборонив користуватися ватними паличками для їх очищення. Тепер я перейшла на спрей Ваксол і проблем не знаю. Усього пару пшиків і пробка чудово розчиняється.

  Відповідь
 • 16/12/2022 о 18:47
  Permalink

  Причин утворення сірчаних пробок море! Можливо через запальний процес, через підвищену в’язкість сірки, через вузькість слухового проходу (як наприклад у мого малого), так мені пояснював лікар, коли у дитини була така проблема, хоч вушка чистили регулярно. Тепер для гігієни вух використовуємо спрей Ваксол. Він сірчані пробки розчиняє на один раз.

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *