Природний пластир

подорожник

Перша рослина, яку часто застосовують як пластир при ударах і невеликих ранках, подряпинах, – це подорожник. Рослину дуже люблять народні цілителі і рекомендують її до застосування при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, а також гастритах, колітах і цукровому діабетові.

Офіційна медицина

В основному використовують подорожник великий (Plantago major). Екстракт його листя (випускається у гранулах, які перед вживанням розчиняють у 50 мл води) приймають за годину до їди тричі на день по 0,5-1 г. Засіб призначають при загостренні виразкової хвороби. Курс лікування – 3-4 тижні. Препарат також часто прописують для попередження сезонних загострень (по 2 рази на день (курсами по 1-2 місяці). Сік подорожника (отримують за допомогою соковижималки) приймають при лікуванні анацидних гастритів, виразкової хвороби (із нормальною чи зниженою кислотністю), хронічному колітові.

Призначають препарат тричі на день по 1 ст. л. (перед їдою за 20 хв.). Засіб розводять у 150 мл води. Курс лікування – 1 місяць. У листі і насінні подорожника міститься велика кількість біологічно активних речовин, а вони:

  • прискорюють процеси регенерації тканин, сприяючи швидкому загоєнню ран;
  • знімають запалення і проявляють протизапальний і бактерицидний ефект;
  • збільшують згортання крові (кровоспинну дію);
  • розріджують слиз у бронхах;
  • сприяють відкашлюванню мокротиння.

Народна медицина використовує також насіння, що застосовуються у разі наполегливих запорів. Для цього готують слизовий відвар із 5 ст. л. насіння рослини, для чого заливають 1 скл. води і кип’ятять на водяній бані на повільному вогні протягом години. Потім проціджують і приймають відвар по 2 ч. л. перед їдою.

Для лікування ран, які важко загоюються, і гнійних виразок добре зарекомендувала себе лікувальна мазь із подорожника. Узяти 10 г сухого листя подорожника, залити 10 мл оливкової олії. Настоювати 2 тижні у темному місці. Використовувати за призначенням.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber