Притча про те, як знайти спокій

як знайти спокій
Притча про те, як знайти спокій

«Погляд часу» №22-2019

Одного разу чоловік, втомившись від шуму і суєти міста, вирішив знайти спокій у душі і заспокоїти серце.

Для цього він вирішив побути у тихому і спокійному місці, де нічого не відволікало б його від медитації і роздумів. У місті було дуже шумно, і він вирішив піти до лісу.

У лісі тільки на мить здалося, що тут панує тиша. Вже через кілька хвилин він почав дедалі чіткіше чути безліч звуків: цокотіли коники, співали птахи, шелестіли дерева…

Це не влаштовувало його, і він вирішив знайти місце, у якому повинно було бути набагато тихіше.

Ще кілька днів пішли на пошуки печери. І ось він нарешті знайшов відповідну, у ній було неймовірно тихо і спокійно. Тільки він розмістився у ній, як виявилося наступне: у кутку капала вода. І чим тихіше було у печері, тим чіткіше були чутні звуки води, що капає. Чоловіка це дуже дратувало.

Тоді він вирішив, що тиша може бути забезпечена тільки у власному будиночку зі звукоізоляцією. Ще півроку пішло на будівництво. І ось, нарешті, чоловік сів посеред будинку і… «тік-так, тік-так…» – це цокав годинник у повній тиші. Роздратований чоловік зірвав із руки годинник і розбив його об стіну.

Ось. Настав момент. Нічого не відволікає. Чоловік глибоко зітхнув і… «тук-тук, тук-тук…» – стукало його серце у грудях усе голосніше і голосніше.

Мораль: спокій у душі не залежить від зовнішніх обставин. Усе знаходиться всередині – усі проблеми і всі рішення. Усвідомлення цього єдиного моменту неймовірно полегшує життя. Ви перестаєте шукати винних і починаєте жити у світі з найважливішою людиною у своєму житті – з собою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *