Про делікатне

Відповіді на запитання про геморой, що найбільше турбують наших читачів.

Консервативне лікування геморою

Яке консервативне лікування геморою?

Дуже часто пацієнти, порадившись із фармацевтом, купують лікувальні засоби на свій розсуд. Не варто займатися самолікуванням! Однак важливо знати, що при зовнішньому тромбованому геморої (його ознаки – біль і збільшення «кульок» ззовні) можна застосовувати проктологічні мазі чи креми, тоді як ставити свічки – неефективно, а часом і небезпечно. Натомість при проблемах в анальному каналі, коли геморой кровить, навпаки, підійдуть проктологічні свічки.

Моя донька під час двох вагітностей потерпала від геморою. Зараз чекає на третю дитину. Тож просимо прокоментувати, чи це закономірність, чи випадковий збіг? І чи є ця хвороба показом до кесаревого розтину?

Начастіше геморой починає турбувати жінок у 2, а частіше у 3 триместрі вагітності. Лікування геморою у вагітних переважно консервативне: дієта, корекція закрепу, мазі. Оперативне лікування проводять в окремих випадках. Зазвичай після вагітності та пологів, хоч би якими вони були, проблеми з гемороєм поступово йдуть на спад. Що ж до кесаревого розтину, то геморой не є протипоказом до природніх пологів.

Чи можна вживати каву при цій хворобі?

У невеликій кількості – так. Адже кофеїн спричиняє виражений сечогінний ефект і знімає набряк анальної ділянки. Споживання кави в помірних кількостях знижує агрегацію тромбоцитів – це добре при тромбуванні геморою. До того ж кава стимулює перистальтику, що зменшує травмування анальної ділянки та симптоми геморою. Нерідко пацієнти кажуть, що після ранкової кави часто прямують до туалету. Проте зважайте: значні дози кофеїну спричиняють протилежний ефект.

 «Погляд часу» №13-30.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *