Про догляд за шкірою в екстремальних умовах
Можливо, хтось зараз скаже, що не на часі говорити про стан нашої шкіри у воєнний період, але не забуваємо про те, що наша перемога не за горами, і ми маємо зустрічати її з максимально доглянутим обличчям.

Якщо ви знаходитесь у помірній безпеці та маєте можливість доглядати за собою – робіть це. Знову вводьте у своє життя б’юті-ритуали і крок за кроком відновлюйтеся. Це необхідно!
Якщо перестати доглядати за шкірою, може бути два шляхи розвитку цієї історії: якщо шкіра проблемна, то може бути загострення акне, якщо шкіра суха – може бути загострення себорейного чи атопічного дерматиту, який буде проявлятися в навколоротовій зоні.
У цьому випадку треба знаходити ресурси, де є онлайн-консультації дерматологів для екстреної допомоги. Або, якщо у вас є свій косметолог – можна звернутися до нього.
Якщо у вас нормальна шкіра і ви перестали за нею доглядати, то можуть з’явитися поодинокі висипання, але це ще залежить від харчування на даному етапі та догляді за нею: вмиваєтеся чи ні, бо зараз, на жаль, у багатьох людей немає доступу до нормальної води і вони вимушено вмиваються тоніком чи простими вологими серветками. А такі серветки містять у складі спирт, що пригнічує стан шкіри.
Чим допомогти шкірі, якщо звичної косметики немає під рукою?
Якщо у людини проблемна шкіра з акне чи дерматитом і немає доступу до звичної косметики, перш за все, зверніться до дерматолога та підберіть доступні засоби у вашому регіоні, наприклад, аптечні препарати для проблемної шкіри.
Власницям сухої шкіри потрібно обирати засоби для чутливої шкіри, тому що агресивні спирти та кислоти можуть тільки нашкодити. Але бувають випадки, коли висипання також можуть загострюватися, тому зверніть увагу на очищаючі засоби для обличчя для нормальної та сухої чутливої шкіри.
Якщо немає поруч аптеки, вмивайтеся водою, якщо шкіра проблемна, то варто попередньо воду прокип’ятити, тоді вона буде м’якішою. У жодному разі не вмивайтеся господарським милом, якщо є серветки для демакіяжу – використовуйте їх.
Міцелярним розчином вмиватися не можна, адже він використовується лише для демакіяжу і залишає після себе плівку.
Що краще не використовувати?
Точно не варто використовувати мило, яке призначене для використання в інших зонах. Не слід використовувати спирти та кислоти, які є в домашній аптечці, особливо, якщо ви не знаєте скільки їм років. Якщо вже і вирішили підсушити цими інгредієнтами висипання, краще розведіть їх із водою і локально використовувати в зоні запалень, але у жодному разі не на все обличчя.
Також не чіпайте обличчя брудними руками та вмивайтеся простою водою хоча б 2 рази на день. І слідкуйте, щоб наволочка, на якій ви спите, була чистою.
«Задавака» №7,8 -21.04.2022