Про дитячі образи на все життя

У житті кожної дитини виникають ситуації, коли вона раптом ображається на батьків. Іноді образа минає вже через 5 хвилин. Але є і такі образи, які залишаються з дітьми на все їх подальше життя…

Про дитячі образи на все життя
Невиконана обіцянка

Ось мама пообіцяла маленькому синові подарувати кошеня на день народження, але порадившись із родичами, передумала. Син на день народження отримує крутий велосипед. А де ж кошеня? Хлопчик ображений, а свято зіпсоване. Минають роки, а дорослий хлопець досі згадує, що так і не отримав у подарунок кошеня. Така дитяча образа може впливати на стосунки дорослих дітей і їх батьків.

«А Петрик кращий»

Деякі батьки думають, що порівняння стане для дитини мотивацією, і вона захоче стати кращою, орієнтуючись на відмінника чи однокласника-спортсмена. Дитяча образа на батьків вкорінюється кожен раз, коли дитині нагадують про її невдачі. Стосунки батьків і дітей псуються, а відчуття, що «Петрик кращий» залишається назавжди.

Знецінення проблем дитини

Ось дитина приходить із дитячого садка і скаржиться, що посварилася з приятелем. Батько відмахується від малюка: «Та нічого страшного, завтра помиритеся, дрібниці». Або підліток страждає через нерозділене кохання, а мама лише лає дитину через погані оцінки в школі: «Ось бачиш, до чого ти докотився через свою любов?». Після такої «підтримки» дитина не захоче більше ділитися з батьками своїми переживаннями. Знецінення проблем призводить до образ і неприйняттям батьків із боку дітей.

Прийняття рішень за дитину

Діти довгі роки тримають образи в собі за те, що батьки колись прийняли рішення за них або змусили зробити певну дію (наприклад, вивчитися на юриста). Іноді така поведінка батьків може зіпсувати дитині все її подальше життя.

«Якби не ти, я б…»

Таку фразу батьки часто говорять на емоціях під час конфліктів і сварок. А діти запам’ятовують саме цю фразу, а не нотації і моралі. І ось у якийсь момент дитина раптом каже батькам: «Не потрібно було мене народжувати, раз я зіпсував вам життя». У такі моменти батькам не варто піддаватися емоціям. Просто скажіть, про свою любов до дитини. Інакше образи не уникнути.

Занадто багато роботи

Якщо батьки постійно зайняті, то діти відчувають себе непотрібними. Насправді дитині набагато важливіша увага батьків, ніж нова іграшка. Дитина, обділена увагою батьків, буде відчувати неповноцінність усе своє життя.

Невиправдані вкладення

Коли мама чи тато каже: «Я роблю для тебе все, зі шкіри геть лізу, а ти такий невдячний», дитина починає думати, що вона потрібна родині тільки тоді, коли у неї все виходить на відмінно. Діти починають приховувати свої невдачі від батьків і перестають відчувати радість від подарунків.

Дитячі образи і розчарування не є дурістю. Вони є закликом для батьків: «Зверніть на мене увагу!».

«Уют» №13-30.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *