Про лімфодренажний масаж грудей

Мені 45 років. Мій лікар рекомендує робити самомасаж від застою лімфи (як він визначив на УЗД). Каже, що такий масаж потрібен жінкам після 40. Як правильно його робити?

Марія

Про лімфодренажний масаж грудей

Коли я отримую такі питання, мені завжди важко підібрати слова, щоб не висловити сарказм і обурення з приводу придуманих людством обдурень під «привабливо-науково-фізіологічними» назвами. Такого масажу немає. Будь-який лікувальний масаж, якщо проводиться професійно, покращує приплив і відтік крові в ділянці, що масажується. Причому на циркуляцію лімфи вплинути практично неможливо.

Масажувати груди якраз не бажано, якщо не йдеться про профілактику застою молока, і то в таких випадках регулярне годування груддю набагато корисніше і важливіше, ніж масаж. Поза лактацією груди складаються зі шкіри, жирових прокладок і невеликої кількості строми з атрофованими молочними залозами та протоками, і не мають жодних м’язів, великих судин. Тому такий масаж – це обдурювання, як і вагінальний масаж. І ще одна порада: більше до цього лікаря не ходіть.

«Уют» №18-4.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *