Про небезпеку дитячого шампанського

«Дитячим шампанським» називають газовану воду, упаковану в пляшку з пробкою, як у ігристих вин. На етикетках зазвичай намальовані тварини або герої з мультиків.

Дитяче шампанське

Експерти вважають, що цей напій небезпечний для фізичного і психічного здоров’я дитини.

«Якщо ви даєте дітям «дитячий алкоголь», то ви повинні абсолютно чітко розуміти, що ви його долучаєте до алкоголізації. Ви дитині ніколи не поясните, що алкоголь пити не можна, якщо ви у 3-4-5 років даєте йому дитяче шампанське, у цьому віці відбувається первинне научіння, імпринтинг», – заявив психіатр-нарколог Євген Брюн.

За словами фахівця, приблизно кожна п’ята дитина є носієм вродженого фактора ризику алкоголізації. Він закликав батьків не привчати дітей до вживання таких напоїв.

«Не робіть із дітей своїх товаришів по чарці, вони вам за це помстяться своїм захворюванням», – додав він.

Дієтолог Антоніна Стародубова нагадала про те, що в дитячому шампанському висока концентрація цукру, а через газ вона не так сильно відчувається. Солодкі напої у великій кількості можуть стати причиною формування надлишкової маси тіла та ожиріння у дітей і підлітків.

Крім того, існує ймовірність прояву алергічної реакції на ароматизатори та барвники у складі газованої води.

Експерти вважають, якщо іноді давати дітям солодкий напій, нічого страшного не станеться, головне – щоб це не ставало звичкою.

«Задоволення повинне бути рідкісним, тоді це справжнє задоволення і людина в повній мірі може їх оцінити», – зазначив Брюн.

Стародубова нагадала, що Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати не більше 50 г доданих цукрів на добу. Таким чином, випиваючи одну склянку солодкої газованої води, треба на увесь день відмовитися від інших солодощів. Вона порекомендувала готувати на свята домашні морси чи компоти – у них уміст цукру буде меншим.

«Уют» №12-18.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *