Про новий порядок призначення субсидії

призначення субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27.04.2018 року було затверджено новий порядок призначення житлових субсидій.

Ним, зокрема, передбачено, що якщо підприємець сплатить єдиний внесок у розмірі менше мінімального, субсидія йому може бути скасована, а сума виплаченої допомоги підлягає поверненню.

Для підприємців – платників єдиного податку, незалежно від отриманих доходів, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід у розмірі:

  • однієї мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;
  • двох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку другої групи;
  • трьох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку третьої групи.

Зазначимо також, що наказом Мінсоцполітики України від 02.05.2018 р. № 604 затверджено нові форми заяви про призначення субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за її призначенням.

Важливо, що з 1 травня 2018 року збереглося право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає у квартирі (будинку) осіб.

У такому випадку при оформленні субсидії у декларації про доходи у розділі «Склад сім’ї» потрібно вказати родичів, які зареєстровані, але фактично не живуть з одержувачем субсидії. Зокрема, слід написати: «Зареєстровані, але не проживають».

Якщо, наприклад, у будинку прописана повнолітня заміжня дочка, то у декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю – чоловіка і дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із декларацією подається заява з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які проживають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує, що деякі члени сім’ї фактично проживають за іншою адресою (довідки з місця роботи чи навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні і т. п.).

На підставі цієї заяви управління соціального захисту надсилає додому до заявника державного соціального інспектора. Він, у свою чергу, складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі органи соціального захисту готують подання на Комісію. А вона приймає рішення призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох.

Рішення, прийняте Комісією, є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є постачальниками послуг. Тобто, оплата нараховується на тих, хто фактично проживає, їхні доходи беруться для розрахунку суми державної допомоги.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber