Про проблеми зі здоров’ям у підлітків, які ведуть статеве життя

У світі близько 12 млн дівчат-підлітків у віці 15-19 років щорічно реєструються як породілля, із них 770 тис. дівчаток віком до 15 років народжують щороку. Про це повідомив Центр громадського здоров’я України.

Проблеми зі здоров'ям у підлітків, які ведуть статеве життя

Дослідження показало, що кожен четвертий юнак у віці 13-17 років і кожна восьма дівчина мали досвід статевих стосунків. При цьому, кожен десятий із них почав статеве життя у 12 років і раніше.

Правильно визначили шляхи запобігання інфікування ВІЛ лише 17 % опитаних.

У ЦОЗ зазначили, що рання вагітність і пологи є основною причиною смерті 15-19-річних дівчат у всьому світі. У переліку ускладнень відзначені такі грізні стани для здоров’я, як розвиток еклампсії, післяпологового ендометриту і системних інфекцій.

Матері-підлітки 10-19 років мають більший ризик розвитку ускладнень і у реальному житті ці ускладнення зустрічаються у даній віковій категорії частіше, ніж у жінки у віці 20-24 років.

ВООЗ зазначає, що сексуальне здоров’я необхідно розглядати як складову здоров’я людини. Сюди входить комплекс, який складається з фізичного, емоційного, психічного і соціального стану.

У ЦОЗ зазначають, що сексуальне виховання безпосередньо впливає на демографію країни. Стан репродуктивного здоров’я сьогоднішніх дітей і підлітків безпосередньо впливатиме на демографічні процеси майбутніх 10-15 років. У зв’язку з цим, повідомляють у центрі, особливої уваги заслуговує питання сексуальної освіти дітей і підлітків. І ключова роль, на думку ЦОЗ, належить системі освіти.

Як приклад наведено сексуальну освіту у трьох країнах Євросоюзу.

Так, в Австрії навчання сексуальності є обов’язковим у школах із 1970 р. Розпочинається у початковій школі та інтегрується в уроки біології, німецької та релігійної освіти.

У Бельгії такий предмет із 1984 р. включений до шкільної програми і є частиною шкільних оцінок, а в Чехії сексуальна культура викладається з 1972 р., починаючи з другого класу початкової школи.

«Уют» №3- 19.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *