Про причини дитячої брехні

Мабуть, одне з найнеприємніших відкриттів для батьків – це усвідомлення того факту, що дитина почала брехати. Одних батьків це обурює, інших лякає, третіх змушує глибоко замислитися, але немає жодного з батьків, який залишився б до цього явища байдужим.

Чому ваш малюк вигадує неймовірні історії? Спробуємо розібратися в причинах дитячої брехні, починаючи з різних її варіантів.

Причини дитячої брехні

Суперництво.

Бажання виділитися зустрічається у віці 5 років і до підліткового. Діти брешуть, щоб перемогти в іграх або щоб прикрасити своє життя. Їм, наприклад, здається, що в порівнянні з однолітками їхнє життя нецікаве, у батьків мало можливостей, і діти вигадують те, чого у них немає, щоб зацікавити собою.

Страх.

Ще одна вагома причина – страх розчарувати батьків, викликати їх гнів. Тут мамі і татові варто задуматися, чому дитина боїться сказати правду. Можливо, ви надто авторитарні й, самі того не помічаючи, тиснете на дитину, не даєте їй права на помилку.

Тотальний контроль.

Батьківські заборони породжують брехню, особливо в підлітковому віці, коли в родині не збудовані довірчі відносини. Батьки постійно забороняють і контролюють, при цьому дитина росте слабохарактерною і швидко потрапляє під чужий вплив.

Обстановка у сім’ї. Діти копіюють поведінку дорослих. Якщо малюк бачить, що ви обманюєте когось на його очах, то подібну поведінку він вважатиме нормою.

Патологічна брехня.

Малюкам властиво проявляти фантазію, придумувати щось, але якщо дитині більше 6-7 років, а вона бреше багато, ситуація приймає хронічний характер, коли вмовляння і розмови не допомагають.

Читайте також: Чи вмієш ти брехати?

«УЮТ» №19-07.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

2 коментарі до “Про причини дитячої брехні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *