Про п’ять якостей олівця

олівець

Малюк дивиться, як бабуся пише листа, і питає:
– Ти пишеш про мене?
Бабуся припиняє писати, посміхається і каже внукові:
– Ти вгадав, я пишу про тебе. Але важливіше не те, що я пишу, а те, чим я пишу. Я хотіла б, щоб ти, коли виростеш, став таким, як цей олівець…
Малюк дивиться на олівець із цікавістю, але не помічає нічого особливого.
– Він такий самий, як усі олівці!
– Усе залежить від того, як дивитися на речі. Цей олівець має п’ять якостей, які необхідні тобі, якщо ти хочеш прожити життя у гармонії з усім світом.
По-перше, ти можеш бути генієм, але ніколи не повинен забувати про існування спрямовуючої руки. Ми називаємо цю руку Вищою силою. Довіряй цій силі і вчися відчувати її.
По-друге, щоб писати, мені доводиться заточувати олівець. Ця операція трохи болюча для нього, зате після цього олівець пише тонше. Отже, умій терпіти біль, пам’ятаючи, що він облагороджує тебе.
По-третє, якщо користуватися олівцем, завжди можна стерти гумкою те, що вважаєш помилковим. Запам’ятай, що виправляти себе – не завжди погано. Часто це єдиний спосіб утриматися на правильному шляху.
По-четверте, в олівці значення має не дерево, з якого він зроблений, і не його форма, а графіт усередині. Тому завжди думай про те, що відбувається всередині тебе.
І нарешті, по-п’яте, олівець завжди залишає за собою слід. Так само і ти залишаєш після себе сліди своїми вчинками. Тому обмірковуй кожен свій крок.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber