Про що говорять нерівності на нігтьових пластинах

Багато жінок стикаються з появою на нігтьовій пластині борозенок і нерівностей. Виявляється, така ситуація – зовсім не косметична проблема.

Про що говорять нерівності на нігтьових пластинах

Основними факторами ризику утворення нерівностей на нігтьовій пластині – неякісний манікюр або травми нігтьової пластини. Дефект може виникнути і внаслідок прямого удару, придавлювання і навіть роботи за комп’ютером. Побутова хімія теж може зіпсувати нігті, тому необхідно використовувати гумові рукавички і користуватися кремом для зволоження нігтів і кутикули. Надалі для випрямлення пластини потрібно поступово обрізати ніготь.

При дефіциті поживних речовин нігті стають ламкими, тьмяними і заповненими поздовжніми борознами.

Формування глибоких борозен говорить про цілий ряд проблем із внутрішніми органами: шлунково-кишковим трактом, щитовидною залозою, серцево-судинною системою і навіть органами дихання.

Якщо ніготь темніє при виникненні борозен, то в організм потрапив грибок. Також характерними симптомами інфекції є свербіж, дискомфорт і неприємний запах.

Якщо нігтьова пластина стала ребристою у дитини, велика ймовірність зараження гельмінтами.

Важливо також не допускати анемії і вживати в їжу продукти з достатнім рівнем заліза.

Щоб працювати з красою нігтів, для початку необхідно з’ясувати причину, чому на нігтях виникли горизонтальні або вертикальні смуги. Якщо справа у вітамінах, потрібен комплексний підхід – збалансоване харчування, догляд і заповнення дефіцитів. Для цього необхідно проконсультуватися з фахівцем, який підкаже, як повернути нігтю колишню красу.

«Уют» №14-6.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *