Про що потрібно запитувати дитину кожного дня

Джеймі Купер, дитячий психолог, порадив батькам щодня ставити дітям одні й ті ж запитання, щоб вони зростали щасливими і відчували турботу.

Про що потрібно запитувати дитину

«Як пройшов день?» Не нав’язуйтеся – просто слухайте. Варто врахувати: якщо дитина відповідає короткими фразами, вона схильна до замкнутості. Не треба тиснути на неї, дозвольте їй проявити ініціативу тоді, коли вона сама цього захоче. При правильному ставленні до неї вона із задоволенням буде ділитися всім, що відбувається.

«Що нового у твоїх друзів?» Батьки повинні цікавитися оточенням дитини. Запитуйте, з ким дружить ваш син або дочка, що подобається друзям, чим вони займаються у вільний час. Можна запитувати, як у загальних рисах, так і акцентувати увагу на комусь. Вам потрібно знати, до кого дитина тягнеться, а кого цурається.

«Що тебе сьогодні вразило? Є хороші новини?» Цікавтеся позитивними моментами, а не негативом. Діти дуже часто акцентують увагу на тому, що у них не вийшло, – змінюйте це. Навчіть вашу дитину бачити хороше, не переживати, не бути недовірливим. Якщо у дитини поганий настрій і вона не може розповісти вам сьогодні про щось хороше, подивіться з нею мультфільм.

«Я можу тобі чимось допомогти?» Навіть дорослі люди не завжди просять про допомогу. Уявіть, що відчуває дитина в такі моменти. Проявляйте ініціативу, але занадто не нав’язуйтеся. Допоможіть їй зібрати іграшки, якщо у неї не виходить, або застебніть куртку. Допоможіть розфарбувати малюнок або виконати домашнє завдання. Дитина повинна розуміти, що їй є від кого чекати допомоги.

Порада

Слухайте своїх дітей і не перебивайте. Дотримуйтеся свободи слова і цінуйте думку свого сина чи дочки, навіть якщо вона кардинально відрізняється від вашої. Обіймайте, цілуйте, говоріть про любов – тактильний контакт робить зв’язок між батьками і майбутнім поколінням більш міцним і сильним.

«Уют» №3-13.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *