Про що розповість дитячий малюнок
У психології існує цілий розділ проєктних методик для діагностики особистості. Малюнкові тести здебільшого застосовуються для дослідження дітей. Цю методику нерідко використовують у своїй роботі психологи, психотерапевти і психіатри.

В арсеналі спеціалістів є кілька вправ, які допомагають уточнити стан дитини.
– Один з основних тестів – «Малюнок людини». Завдяки йому у дітей молодшого дошкільного віку можна оцінити рівень інтелектуального розвитку. У молодшому шкільному віці за малюнком людини можна визначити актуальний психологічний стан, риси характеру дитини. Багато про що можуть розповісти: натиск на олівець, штрихування, уривчастість ліній, деталі картинки.
«Малюнок сім’ї» дозволяє оцінити сімейні стосунки. За розташуванням членів сім’ї на аркуші можна судити про емоційну близькість їх один з одним, на думку дитини.
За деталями малюнка робиться висновок про взаємодію кожного з рідних один до одного, про те, як сприймає їх дитина. Відсутність когось на малюнку або зображення зі спини говорить про конфлікт дитини із цією людиною. Ретельне промальовування одного із членів сім’ї свідчить про близькі або, навпаки, конфліктні відносини з ним, – зазначає психолог Христина Вірт.
Якщо малюк відмовляється малювати свою сім’ю, можна запропонувати йому тест «Сім’я тварин». Так він висловить модель сімейних відносин, яка йому близька.
Ставити діагнози дитині після аналізу його малюнків не можна – проєктні методики допомагають тільки побудувати гіпотезу про стан. Важливо аналізувати поведінку малюка або школяра, його відносини в родині й з однолітками.
Але якщо ви помітили, що дитина стала пригніченою, агресивною, плаксивою, такі тести можуть підказати вам, де шукати причину цього. Можливо, вона переживає через конфлікт у садочку або реагує на батьківські сварки. У разі серйозних змін у поведінці малюка варто звернутися до фахівця.
«Уют » №17-22.04.2021