Про що кричить ваша шкіра?

Про що кричить ваша шкіра
Про що кричить ваша шкіра?

«УЮТ» №19-2019

Наша шкіра завжди попереджає нас про неполадки в організмі.

У вас з’явилися прищі. Висипання на шкірі говорять про те, що потрібно пройти загальне обстеження. І почати його краще з відвідування лікаря-дерматолога. Акне може свідчити про діяльність мікроскопічного кліща, який облаштувався на вашій шкірі. Якщо проблема не в цьому, зверніться до гастроентеролога. Горбки на лобі говорять про збої в роботі шлунка, підшлункової залози або печінки. Висипання на скронях – ознака порушень у роботі жовчного міхура. Прищі на щоках «видають» кишковий бунт, а навколо рота – вказують на гінекологічні проблеми, внаслідок порушень процесу вироблення статевих гормонів. Червоний висип по всьому тілу є свідченням алергії.

Темні кола, мішки під очима. “Балкончики” під очима найчастіше є ознакою тривалої втоми, безсоння. Вони можуть вказувати на недолік кисню шкіри або малорухливий спосіб життя. Причиною проблеми може служити також тривала зорова напруга під час роботи за комп’ютером. Також – неправильний догляд за ніжною шкірою навколо очей. Або індивідуальні особливості організму – слабкість капілярів, близьке розташування судин, тонка шкіра.

Однак часто корінь проблеми слід шукати у внутрішніх органах. Наприклад, кола навколо очей синього кольору говорять про порушення кровообігу, червоного відтінку – про хвороби нирок або прояві алергії, жовтого забарвлення – про хвороби печінки. Нестача вітамінів А, С, Е, дефіцит заліза і зневоднення організму (вживання рідини менше півтора літрів в день) можуть також проявлятися подібним чином.

Якщо ж під очима утворюються набряки, найбільш ймовірна причина – затримка зайвої рідини в тканинах внаслідок порушення циркуляції. Для усунення набряків необхідно обмежити прийом рідини як мінімум за 2 години до сну.

Пігментні плями. Гіперпігментація з’являється внаслідок надмірного вироблення клітинами меланіну. Якщо ви виключаєте агресивну дію на шкіру сонячних променів і дію агресивних косметичних засобів або процедур, то проблему слід шукати всередині організму. Спровокувати гіперпігментацію можуть захворювання печінки і жовчного міхура, тривала інтоксикація, розлади в роботі залоз внутрішньої секреції, порушення метаболізму.

Тон обличчя. Бліда шкіра обличчя говорить про знижений тиск, ниркову недостатність або анемію. Надзвичайна блідість свідчить про захворювання легенів і про важкі порушення травлення. Жовтий відтінок шкіри вказує на хвороби печінки або жовчного міхура. Червоний колір видає схильність до гіпертонії. Бронзовий відтінок шкіри є ознакою ураження надниркових залоз. Періодичні почервоніння шкіри можуть бути обумовлені настанням клімаксу або появою злоякісних новоутворень у тонкій кишці.

Будьте уважні до свого здоров’я!

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *