Про що свідчить відрижка в дитини

Про що свідчить відрижка в дитини
Про що свідчить відрижка в дитини

Усі немовлятка зригують, коли переїдають маминого молочка, однак у деяких випадках відрижка може бути ознакою небезпечної хвороби.

Існує ряд захворювань, при яких зригування є патологічним, небезпечним симптомом. У першу чергу це такі захворювання, як пілоростеноз і пілороспазм. У місці, що відокремлює шлунок і дванадцятипалу кишку, знаходиться сфінктер, як і на вході в стравохід. Коли їжа вже достатньо підготовлена в шлунку, він відкривається, проштовхуючи її в дванадцятипалу кишку. При пілороспазмі відбувається спазм цього сфінктера, і їжа не виводиться повністю з шлунка. При пілоростенозі їжа не виводиться практично повністю. І в тому, і в іншому випадку при годуванні дитини шлунок переповнюється, оскільки він ще не позбувся залишків попереднього годування, і дитина починає зригувати. У цих випадках відрижки рясні, часто мають сирну консистенцію, кислий запах.

Зазвичай ці захворювання проявляються приблизно на 2-4-му тижні життя дитини. Якщо пілороспазм можна перемогти за допомогою прийому препаратів-спазмолітиків, то в разі пілоростенозу необхідне оперативне лікування. У будь-якому випадку для підтвердження діагнозу й лікування потрібна консультація хірурга.

Іноді відрижки можуть бути пов’язані з проблемами нервової системи. Тоді необхідна консультація невролога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *