Про синдром “тітки”, як нею не стати

 

синдром тітки
Про синдром “тітки”, як нею не стати

Про синдром “тітки” ви не прочитаєте в жодному медичному довіднику. Хоча в житті він позначає цілком реальне явище: стан зневіри, бурчання, втоми, помножене на згаслий погляд, асексуальність і небажання мріяти. Такий собі коктейль негативу. І страждають цією недугою, на жаль, серед нас дуже багато …

Колись в мені завелася “тітка”! Не відразу. Спочатку вона, нібито, “забігала в гості просто на хвилинку” до мене легкої, відчайдушної, але разом з тим сильної, до мого впевненого “внутрішнього дівчиська”.

Відбувалося це у вигляді “раптом-звідки-ні-візьмись-які взялися” напливів господарності, прагнення до прибирання і прання. Але найголовніше – у вигляді бурчання на домашніх, “що нікому, крім мене, в цьому будинку нічого не потрібно”. Але “внутрішнє дівчисько” швидко видворяло цю гостю. І всім знову ставало легко і весело.

Правда, після народження сина, непрохана гостя стала заглядати до мене все частіше, ховаючись під соціально заохочуваними масками почуття обов’язку і відповідальності. Після народження дочки “тітка” переїхала до мене назовсім. Грубо і цинічно. З усім своїм скарбом – сумом, нудьгою,  домовитістю і зайвою вагою. Вона провела ревізію в будинку і жорсткою рукою виставила за двері дівчачий гардероб і заборонила носити туфельки на підборах. Коли я боязко пропонувала зайти в магазин нижньої білизни, “тітка” була невблаганна: “Куди?! У сина немає комбінезона!”

З кожним днем  вона все сміливіше розпоряджалася в будинку, від чого діти рідше стали сміятися, друзі – заходити в гості, а чоловік – шепотіти на вушко всякі ніжності. Але якось сонячним весняним днем  у моєму “внутрішньому  дівчиську” щось тьохнуло: життя стало просто нестерпним.

Купивши чоботи на шпильці і перефарбувавшись у вогненно-рудий колір, я викинула геть зі свого будинку злісну товсту господарську “тітку “з її борщами, бурчаннями, втомою і почуттям обов’язку. І написала для себе вісім заповідей по боротьбі з синдромом “тітки”.

ЗАПОВІДЬ 1
Все роби з легкістю і любов’ю

Як кажуть філософи, що всередині, то і зовні. Якщо ти радієш світу, насолоджуєшся кожною хвилиною життя, то і зовні стаєш красивою, привабливою: і для оточуючих, і для удачі. Твій гарний настрій, немов кола на воді, поширюється на всіх, хто поруч. Тільки “тітки” забувають, що у щасливих мам – щасливі діти, у щасливих дружин – щасливі чоловіки.

ЗАПОВІДЬ 2
Зведіть дамські радості в ранг життєво необхідних

Пам’ятайте пісеньку з фільму “Гардемарини, вперед!”: “Розумним народитися не хитрий секрет, Чоловічий розум – або є, або немає. Жіноча краса – інше. Справа воно наживна…”

Так що ж ми “наживаємо”, балуючи себе різними жіночими штучками – духами від Chanel, стрингами зі стразами? Жіночність! Шарм! Кокетство! Здатність звести з розуму! Ніякої “тетковості”. Тільки відчуття, що ти ще

ого-го. Незалежно від віку!

ЗАПОВІДЬ 3
Я нікому нічого не повинна

Почуттю боргу (“я повинна”, “мені повинні”) варто присвятити цілий розділ психіатрії. Класика жанру: ненавиджу готувати (прати, прибирати), але зобов’язана. І замість того, щоб просто відмовитися від нелюбимих справ, гвалтуємо себе, дратуючись на всіх, перетворюючись на озлоблену “тітку”. Хоча “всі” тут ні при чому: вони ж мене не просили чадіти на кухні, щоб порадувати їх обідом з п’яти страв? Від вселеного з дитинства переконання, що без ситного борщу чоловік втече, а діти помруть з голоду, потрібно позбавлятися! Героїня фільму “Вам і не снилося” на занудство класної керівниці: “Дівчинка моя, коли ти підростеш, у тебе буде чоловік. Ти зрозумієш, як це добре, коли у людини є почуття обов’язку” відповідала так: “А як на мене, тільки любов має право всім управляти”.

ЗАПОВІДЬ 4
Мені все одно, що скажуть люди. Головне
що про себе думаю я.

А про себе треба думати тільки добре. А якщо хтось думає інакше – це його проблеми. Про те, “що люди скажуть”, переживають тільки “тітки”.

“Девчонки” же, як кастанедівські воїни, “шукають бездоганності тільки у власних очах”. Пряма спина, легка хода, підняте підборіддя: хіба хтось засумніватися, що ви – богиня, бездоганна, щаслива жінка? Ні! І, до речі, менше будуть потім пліткувати.

ЗАПОВІДЬ 5
Високим підборам
і сексуальним нарядам – так! Авоськам і безформному одягу навіть за відсутності чоловіка – ні!

Знаєте ви, що найбільшу кількість помади використовують … не вгадаєте! Жінки Арабських Еміратів. Довго не могла зрозуміти – чому? Вони ж у паранджі ходять! Виявляється, все просто! У нас, в Україні, жінки приводять себе в порядок, коли йдуть на вулицю, на роботу, в гості. При чоловікові ходять в халатах, без зачіски, без косметики – загалом, самі знаємо. А у них навпаки. Для людей східні дами не чепуряться, зате вдома – при чоловікові і близьких – виглядають, як королеви. Золоте правило, чи не так?

ЗАПОВІДЬ 6
Якщо стоїть вибір між сексом і готуванням борщу
вибираємо секс

Тільки “тітки” говорять “немає сил”, “втомилася”, “зайнята”, “не хочеться”. “Дівчата” включають фантазію, гортають “Камасутру”, займаються тантрой, даоськими сексуальними практиками, арабськими танцями. Адже приготувати борщ можна і потім. Можна, зрештою, купити суповий набір або запросити домогосподарку. Але от чи захочете ви, щоб чоловік для сексу теж когось запрошував?

ЗАПОВІДЬ 7
Жіноче призначення
не обслуговувати, а надихати чоловіка!

Мій батько говорив, що від дружин, які якісно готують і добре перуть сорочки, чоловіки не йдуть. У нього було три дружини. Всі чудово готували і прали … Він так і не зрозумів просту річ: домогосподарка і дружина – це не одне і те ж. Перша – заклопотана господарством, з черпаком і у фартусі. Друга – вміє “облагородити” побут, стати музою, джерелом натхнення, сімейним мозковим центром, зрештою, – всім, чим завгодно – тільки не “тіткою”!

ЗАПОВІДЬ 8
Я
є, і вже цього досить для радості!

Іншої такої немає і не буде ні-ко-ли! Так, погодьтеся, злочинно відчувати себе нещасною, вбивати в собі повсякденними, часто надуманими проблемами неповторну індивідуальність і перетворюватися на зануду!
Отже, видворивши непрохану гостю, я стала знову любити і радіти, радіти і любити, часом здійснюючи божевільні вчинки (і покупки). Можу витратити останні гроші в салоні краси – без докорів сумління за напівпорожній холодильник. І, як не дивно, ніхто навіть не дорікнув мені в марнотратстві, чоловік лише з удаваним докором вимовив: “Ох, ці жінки!” і закохано погладив мої розкішні руді локони. Я спускаюся в білих джинсах з дитячої гірки разом з синочком і малюю крейдою на асфальті. Хто сказав, що дорослим жінкам цього не можна? “Тітка”?! Я подумки показую їй язика і йду … кататися на роликах!  

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *