Про сплати земельного податку пенсіонером за пай

Про сплати земельного податку пенсіонером за пай
Про сплати земельного податку пенсіонером за пай

«Погляд часу» №11-2019

Я – пенсіонер за віком, маю земельний пай і хочу сам ним розпоряджатися. Чи повинен я сплачувати земельний податок?

Ст. 281 Податкового кодексу України визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги зі сплати земельного податку, встановлений перелік земельних ділянок і їх розмір, за якими зазначені особи мають право скористатися пільгами.

До категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, відносяться:

• особи з інвалідністю I і II груп;
• фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
• пенсіонери (за віком);
• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
• фізичні особи, визнані потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах наступних граничних норм:

• для ведення особистого підсобного господарства – у розмірі не більше 2 га;
• для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га;
• для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
• для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га;
• для ведення садівництва – не більше 0,12 га.

На жаль, до переліку видів земельних ділянок, за якими фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включені паї – тобто, ті земельні ділянки, які утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток.

У той же час від сплати земельного податку на період дії фіксованого сільськогосподарського податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі своїх ділянок і паїв в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *