Про субсидію – з прикладом

Про субсидію
Про субсидію – з прикладом

Платники можуть використовувати заощаджену субсидію для оплати у наступному місяці газу, води чи електроенергії, яких витратили більше, ніж передбачає соціальна норма.

Наприклад, сім’ї нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 300 грн. Обов’язковий платіж домогосподарства – 500 грн. Але в жовтні спожито всього 15 кубометрів газу і сплачено його фактичну вартість. У наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ заощадженою у попередньому місяці субсидією.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право оплатити тільки вартість фактично спожитої послуги, наприклад, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 100 грн на місяць, але домогосподарство реально її використовувало тільки на 80 грн, сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 80 грн.

У разі порушення цих прав споживач має право звертатися зі скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а в разі відсутності реагування – до органів влади на місцях або місцевого самоврядування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *