Про воду та їжу для ожини

вода для ожини

Серед садівників існує думка, що ожина краще, ніж малина, витримує дефіцит вологи, а отже, й засуху. Тому багато хто перейшов на вирощування менш проблемної родички малини, як колись відмовилися від чорної смородини на користь золотистої – більш стресо- і посухостійкої культури. Однак на відміну від золотистої смородини, яка дійсно не вимоглива до умов вирощування (саме тому її висаджували у захисних лісосмугах), ожина все-таки потребує догляду, особливо зрошення і підживлення.

Справді, вона не так любить воду, як малина, але без поливу у богарних умовах на сонці ожину не виростиш. Звичайно, якщо немає можливості періодично її поливати, то для ожини цілком достатньо одного зрошення на місяць. Але щоб отримати хороший урожай великих і соковитих ягід, кущі слід поливати щотижня. Надто ж бажано забезпечувати хороший полив після цвітіння, у період дозрівання ягід.

Крім цього, необхідно вносити органічні та мінеральні добрива. За сезон треба провести як мінімум 3 підживлення: перше – у момент цвітіння, друге – на початку серпня, а третє – у вересні. Ожина, як і малина, дуже добре реагує на органічні добрива. Їй достатньо 1 відра коров’яку на кущ. Тільки при цьому необхідно розвести його водою у співвідношенні 1 : 8, дати настоятися на сонці не менше тижня, перемішуючи протягом дня. Після підживлення ожину слід обов’язково щедро полити, додавши до води 0,5-літрову банку деревної золи, і замульчувати посадки органікою шаром не менше 4-5 см.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber