Продовжуємо молодість: важливі гормони у житті жінки

Важливі гормони у житті жінки

Здоров’я і настрій жінки багато у чому залежать від рівня гормонів у крові. Розуміючи їх вплив на організм, а також знаючи природні механізми регулювання, ви можете продовжити власну молодість і знайти душевну гармонію!

Випробувати блаженні хвилини тріумфу і радості, нестримних веселощів і захоплення і просто відчути «на повні груди» безтурботне щастя нам допомагає гормон ендорфін. Його роль в організмі воістину безцінна, оскільки він здатний навіть притупити відчуття болю.

Влаштуйте сеанс ароматерапії. Вдихання ефірної олії запашної м’яти не тільки заспокоює, а й надає відчуття радості. Справа у тому, що під час вдиху ефір м’яти стимулює нервові рецептори носа, посилаючи мозку сигнал про підвищення секреції ендорфіну. Таким чином, настрій піднімається вгору, а життєвий тонус набирає силу.

Додайте спецій. Під час вживання гострих страв нервові закінчення, які знаходяться на кінчику язика, подразнюються, підвищуючи вироблення «гормону радості». Тому слід хоча б іноді (особливо у зимовий період) радувати себе стравами «з перчинкою». Але не забувайте про протипоказання!

Лептин. Виробленням лептину (або гормону ситості) займаються жирові клітини. Цей гормон визначає, чи будуть калорії, отримані вами з їжі, витрачені негайно чи відкладуть на майбутнє у вигляді запасів жиру.

Спосіб регулювання – здоровий сон!

Гормон допамін – гормон пам’яті. За його вироблення відповідає головний мозок. Рівень допаміну впливає на вашу працездатність, концентрацію уваги і довгострокове утримання інформації.

Спосіб регулювання – слухайте музику! Має бути важлива робота, а концентрація на нулі? Дозвольте собі короткочасну релаксацію під звичний акомпанемент, і приплив допаміну вам гарантований!

Гормон окситоцин називають ще гормоном прихильності. Завдяки йому ми можемо любити і відчувати себе коханими.

Спосіб регулювання: влаштуйте день обіймів. У жінок, яких часто обіймають діти чи чоловіки, рівень окситоцину підвищується. Міцні обійми також сприяють зниженню тиску! Співайте від душі. Вчені зазначають, після вокальних виступів у співаків рівень окситоцину у крові підвищується. Але справа тут не в умінні красиво співати, а у глибокому диханні. Головне, співати з почуттям!

Гормон тестостерон ми називаємо «чоловічим» і намагаємося всіма способами вигнати його зі свого організму. Але даремно. Оскільки під його впливом ви стаєте більш активними і впевненими у собі.

Спосіб регулювання: більше рухатися. Рівень тестостерону прагне до верхньої межі норми після фізичного навантаження. Також стежте за раціоном.

Мінерал цинк – необхідна умова для секреції статевого гормону тестостерону. Отримати його можна з їжі. 25 мг на день, тобто норма для дорослої людини, міститься у склянці йогурту, 170 г нежирної яловичини і жмені гарбузового насіння.

 «УЮТ» №47-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *