Профілактика судинної катастрофи після Сovid-19

У період епідемії Сovid-19 потрібно бути надзвичайно пильними й обережними, особливо тим, хто перехворів на цей небезпечний вірус. Адже серед людей, що підхопили коронавірус, спостерігається збільшення кількості хворих із судинними катастрофами. Тобто, часто слідом за порівняно лагідним перебігом Сovid-19 ідуть інсульти та інфаркти. Тож усім, хто перехворів, і навіть тим, хто не хворів, треба обов’язково займатися профілактикою порушень у роботі серцево-судинної системи.

Профілактика судинних захворювань після Сovid-19

Шлях до судинних катастроф у кожного пацієнта свій. Людина має знати, до якої конституції, згідно з підходами аюрведичної медицини, вона належить. Домінантні конституції: Вата (худі люди) схильні до судинних спазмів, Пітти (середньої статури) – до порушень проникності капілярів і до крововиливів, Капхи (огрядні люди) – до набряків та венозних застоїв.

Це до того, що у різних людей один і той самий збудник захворювання може запустити різні судинні реакції. Також треба брати до уваги реактивність і резистентність дихальної системи та серця. Ці показники в усіх будуть різними. Тому й підхід до оздоровлення, який розробляє та призначає лікар у вигляді лікарських засобів, фітозборів, з акцентами на «тонкі місця» пацієнта, – у кожного індивідуальний.

Із загальних рекомендацій, які не мають протипоказань і сприяють поліпшенню роботи серцево-судинної системи, можна застосовувати такі: пийте перепелині яйця (це лецитин, потрібний для альвеол легень і для нервів), корисними будуть чаї з буркуном і каштаном (антикоагулянти), глодом, адонісом, арнікою (для серця).

Дуже помічний і молочний відвар шавлії з оманом (по 1 ч. л. подрібнених трав на 200 мл молока, довести до підняття піни, настояти під кришкою, випити на ніч і закутатися).

Важливо рухатися в міру можливостей. Не можете багато ходити – рухайтеся, роблячи вправи лежачи, сидячи, а потім можна походити й довкола столу, і на вулиці. Адже без руху судини, легені та серце приречені.

До речі, щоб підтримати м’язову тканину й роботу імунної системи, потрібно споживати легкий білок: молочні продукти, яйця. Вони допоможуть, додадуть сил для рухової активності.

Зараз різко підвищується сонячна активність, тому дуже доречними будуть антиоксиданти: лимони, олії зародків пшениці, амаранту, гарбузів, конопель (1 ч. л. 2 рази на день, розсмоктати).

 «Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *