Проріджуйте посіви цибулі

Проріджуйте посіви цибулі
Проріджуйте посіви цибулі

«Погляд часу» №19-2019

При посіві цибулі насінням сходи зазвичай виходять загущеними, а деякі городники чи то через брак досвіду, чи то для підстрахування навіть свідомо загущують їх.

У результаті сіянці починають боротися один з одним за вологу, світло і живлення. Щоб отримати хороші цибулини, слід поступово проріджувати сходи. Із проріджуванням не можна запізнюватися, позаяк при загущених насадженнях рослини не встигають утворити достатньої кількості листя, внаслідок чого цибулини виходять дрібними. Перше проріджування проводять у фазі появи другого листка, залишаючи між рослинами відстань 2-3 см. Слабкі відразу ж видаляють, щоб вони не приваблювали цибулеву муху, або використовують для підсадки у місцях із рідкими посівами.

Друге проріджування роблять у фазі 3-4 листків, залишаючи відстань 6-7 см. При більшій може затриматися дозрівання цибулин. Але дуже поспішати з другим проріджуванням не варто, оскільки із грядки можна зібрати і додатковий урожай зеленої цибулі. При кожному проріджуванні потрібно утрамбовувати землю навколо рослин, що залишилися, аби цибулева муха не змогла відкласти яйця.

М. Андрусишина, дачниця, с. Підгородне

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *