Прорізування зубів: як полегшити страждання

Порядок прорізування зубів у всіх однаковий, а ось терміни – приблизні. Усе залежить від генетичних особливостей і відсутності або наявності різних захворювань, пов’язаних із кістковою тканиною.

Прорізування зубів

Перші зуби – це частіше нижні різці. Хоча буває, що формування молочного прикусу починається з верхнього ряду. Це також не є відхиленням від норми.

Записуйте дати, коли з’явився кожен новий зуб вашої дитини. Така інформація допоможе педіатру контролювати часові норми.

Коли батьки спостерігають прорізування зубчиків у дитини, бачать її страждання, намагаються за всяку ціну полегшити стан малюка. Головне – не нашкодити.

Для тих, хто вперше зіштовхнувся з проблемою, кілька корисних порад:

  • купіть дитині прорізувач – силіконові зубні кільця з гелем або водою всередині, за допомогою яких вона зможе масажувати собі ясна. Такий «гризунець» стимулює кровообіг і знімає неприємні відчуття. Перед використанням необхідно помістити його до холодильника (не до морозилки!);
  • використовуйте знеболювальні гелі для ясен, які продаються в аптеках. Вони мають охолоджувальний ефект і на деякий час знімуть малюкові больові відчуття. Якщо дитина вже на прикорму, можна їй дати охолоджене фруктове чи овочеве пюре;
  • прикладання до грудей – також хороший спосіб заспокоїти малюка;
  • стежте за чистотою предметів, які дитина тягне до рота. Інакше дитина може контактувати з бактеріями або вірусами.

«Уют» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *