Просто друзі

дружба з протилежною статтю
Просто друзі

«УЮТ» № 23-2019

Перше визнання, яке я маю намір зробити в цій статті – у мене практично немає подруг. Не те щоб я була недружньою або не хочу дружити з представницями прекрасної статі – скоріше, навпаки. У мене навіть іноді з’являються подруги, але потім із незрозумілих причин зникають. Ні, я зовсім не збираюся вам зараз розповідати про те, як найкраща подруга, знаючи все найпотаємніше про мою приятельку, у найвідповідальніший момент, упустивши «ненавмисно» зайве слово, зруйнувала весь нею на той момент створений світ, усе її життя: не тільки словами й інтригами залишила свою кращу подругу без коханої людини, а ще й її настільки долгожанну, ще не народжену дитину без батька. Я не збираюся наводити приклад кращих подруг, які перестали бути такими, як тільки на кону стояло посадове підвищення, і одна з них не погидувала ніякими методами, щоб усунути суперницю. Нехай це всі реальні життєві історії. Мене, слава Богу, подібне дотепер оминало.

У моїх історіях ніхто нікого не зраджує, ніхто нікого не підставляє, але рано чи пізно через якісь дрібниці або не зовсім я втрачаю подруг. Я б навіть і не замислювалася над цим, і не переживала б – практично повну відсутність подруг я, слава Богу, умудряюся компенсувати неабиякою кількістю друзів. Але вся справа в тому, що в багатьох людей, з якими я знайомлюся, це викликає певне нерозуміння й підозри. І ось останньою краплею стала недавно прочитана мені старшою сестрою нотація на тему «Дружити з чоловіками – це ненормально. І чоловіки просто так не дружать». Мене це обурило. Якщо моя сестра мене не розуміє, тоді на яке розуміння з боку менш мені близьких людей можна розраховувати?

Багато хто погодиться з моєю сестрою і скаже, що дружби між чоловіком і жінкою не буває, і все одно в усіх чоловіків одне на умі. Але ті, хто колись дружили із протилежною статтю, знають, скільки переваг є в такої дружби. Першою, і для мене, наприклад, основною перевагою дружби з представником протилежної статі, є те, що ви ніколи не натрапите на заздрість, яка часто виникає між подружками, або на почуття суперництва, що є невід’ємною частиною чоловічої дружби. По-друге, у плані особистого життя, ви завжди можете почерпнути набагато більше цікавих і цінних порад, дізнатися, так би мовити, думку «протилежного табору». Що ще чудово, це те, що в момент самотності, якщо ви жінка, ви завжди можете розраховувати не просто на дружню підтримку, а й на надійне сильне плече, якого явно немає у ваших подружок. У той же час чоловік, товаришуючи з жінкою, може іноді дозволити собі бути трохи вразливим, розповісти, наприклад, про якісь свої наївні мрії і не боятися бути осміяним, розкажи він це в компанії друзів. Навпаки, від подруги він може отримати й розуміння, й увагу і навіть якусь ласку й турботу.

Насправді, у дружби протилежних статей є дуже багато плюсів, і всього один величезний мінус – рано чи пізно стає неможливим дивитися на свого друга або подругу, і при цьому не відчувати хоч якої-небудь симпатії. Адже ви довіряєте один одному, знаєте один одного, як ніхто інший, бо не намагаєтеся здаватися краще, ніж ви є насправді, при цьому навряд чи між вами траплялися часті сварки, як наприклад, з вашими другими половинками. Швидше навпаки, які б неприємності в житті кожного з вас не траплялися, будь то ревнивий коханець, сварливий шеф або просто осіння депресія, ви знаєте, що завжди є людина, яка, на відміну від всіх інших, обов’язково вас зрозуміє, підтримає і не засудить.

І ось настає якийсь момент, це можуть бути чергові життєві негаразди, на додачу, зайвий келих вина, ще якісь сприятливі зовнішні фактори, і ви дивитеся на свого друга – і з величезним подивом раптом починаєте розуміти: «Але ж він/вона ще й зовні нічого, і пахне приємно. І чому я раніше цього не помічав (ла)?» Часто трапляється, що подібні думки якимось чарівним чином приходять у ваші голови одночасно, і тут уже залежно від ваших темпераментів, наявності або відсутності других половинок, віку та інших факторів, усе може закінчитися або невинним компліментом або навіть поцілунком, але часто, з огляду на нинішню свободу звичаїв і відсутність у голові у багатьох консервативних шаблонів (мабуть, 60-ті дають про себе знати), усе закінчується саме сексом.

Хоча в багатьох, слава Богу, не закінчується, просто дружба набуває трохи іншого відтінку, з легкими елементами ревнощів (трапляються, звісно, і важкі форми). І тут зазвичай залежить все від того, наскільки міцною дійсно була ваша дружба, чи достатньо міцною, щоб переважити тимчасову одержимість? Один мій добрий знайомий взагалі стверджує, що не може вважати жінку другом доти, поки між ними нічого не буде. Напевно, тому ми з ним не друзі.

Загалом, варіантів маса: у будь-якому випадку дружба з протилежною статтю – це завжди ходіння по краю, і часом доводиться докладати чимало зусиль і левову частку мудрості і дипломатії, щоб не зруйнувати її через хвилинне помутніння. Але хіба це того не варто? Та чи не краще такий ризик, ніж той, на який ідуть жінки, починаючи дружити з жінками?

Христина Федченко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *