Проточний водонагрівач стане надійним домашнім помічником

Проточний водонагрівач на кухні

Щоб не купувати великий і потужний бойлер для підігріву води, можна замінити це придбання компактним приладом – проточним водонагрівачем. Він досить легко монтується, його ціна значно нижча, ніж бойлера, і це ще не всі переваги цього домашнього помічника.

Якісна електропроводка і потужний водонапір

Проточний водонагрівач працює за таким принципом: вбудований у нього ТЕН нагріває воду при її проходженні через пристрій одразу ж без накопичення рідини у певній ємності. Прилад з автоматичним включенням спрацьовує на відкриття крана з водою: ллється вода – пристрій її нагріває. Користувач задає потрібну температуру. Для захисту від перепадів напору води прилад має стабілізатор тиску, котрий і підтримує сталість водного потоку.

Обов’язковими умовами, які забезпечать стабільну роботу проточного водонагрівача, є достатній напір і якісна електропроводка. Адже в разі недостатнього напору можливий вихід із ладу нагрівального елемента, як і у випадку недостатнього електроживлення.

При виборі приладу варто звернути увагу на те, що одні водонагрівачі потребують підключення до однофазної мережі (споживаючи не більше 12 кВт), іншим необхідна трифазна мережа (від 12 до 30 кВт).

Від потужності приладу залежить і його застосування. Так, із менш потужним водонагрівачем ви зможете лише помити посуд. Проточні водонагрівачі потужністю від 8 кВт і вище йдуть із розширеною кількістю функцій, але вони вимогливіші до якості електропроводки. У той час, як у стандартній квартирі звичайна проводка може витримати близько 3 кВт.

Тому для повноцінної роботи потужного нагрівача необхідно буде значно посилити електромережу.

Якщо у ваших планах мати гарячу воду, як із мережі централізованого постачання – із такою ж температурою і напором, то вам знадобиться пристрій потужністю 15-30 кВт. Зазвичай цей прилад продається одразу з власним краном або душем. Можна користуватися і своїм старим змішувачем. Проте у цьому разі вода гірше нагріватиметься, адже спеціальні насадки пристрою в кілька разів збільшують опір води, нормуючи її витрати. Це змушує воду повільніше протікати нагрівачем, відтак вона встигає рівномірно набрати температуру.

Ціни на проточні водонагрівачі стартують від 500 грн залежно від моделі і виробника.

«Погляд часу» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *