Причини головного болю у дитини

Причини головного болю у дитини
Температура

Головний біль у дітей зазвичай є першою ознакою застуди чи грипу. Якщо дитина поскаржилася на біль у голові, у першу чергу, поміряйте температуру.

Синусит

У дітей старше 5-6 років однією з частих причин головного болю є запалення навколоносових пазух: синусит. Як правило він розвивається після тривалого нежитю або як ускладнення після застуди. Біль посилюється при нахилі голови вперед, підстрибуванні на одній ніжці, постукуванні подушечками пальців по лобі або вилиць.

Поганий зір

Головний біль може бути першою ознакою поганого зору у дитини, яка пішла до школи. Навантаження на очі у першокласника різко зростає, що може спровокувати приховані проблеми з очима: далекозорість, короткозорість або астигматизм. Якщо дитина змушена надмірно напружувати очі, щоб розгледіти букви в зошиті або на дошці, виникає головний біль, який посилюється до кінця навчального дня і слабшає після відпочинку.

Перенапруження

Головний біль розвивається у дітей, які проводять довгий час за комп’ютером. Причиною найчастіше стає тривале нерухоме положення голови, під час якого перенапружуються м’язи шиї. Масаж шиї і шкіри голови, розминка шийного відділу хребта надають лікувальний ефект.

Мігрень

Мігрень хвороба дорослих, однак у 2-8 % дітей може розвиватися з однорічного віку. Діти при мігрені скаржаться на нестерпний біль у голові, нерідко кричать, плачуть, гостро реагують на будь-який голосний звук, яскраве світло й інші подразники. Мігрень може супроводжуватися блювотою, порушенням координації рухів та іншими симптомами.

«Уют» №22-27.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *