Прискоримо дозрівання томатів
Якщо сезон уже добігає кінця, а на кущах ще безліч зелених плодів, можна спробувати прискорити дозрівання томатів на грядках.

Є безліч різних методів, які допомагають прискорити дозрівання помідорів, поговоримо про найбільш ефективні.
Видалення квітконосів
Цвітіння томатів та його плодоношення може тривати до холодів. Квітки, які постійно з’являються, забирають у кущів багато сил, пригальмовуючи ріст плодів та їхнє дозрівання.
Прискорити дозрівання плодів можна найпростішим способом видалення квітконосів. Рослина вже не встигне зав’язати та наростити плоди з тих квіток, які з’являються із середини серпня.
Обрізка листя та пасинків
Пасинкування проводять протягом усього сезону. Особливо важливо воно і наприкінці літа. Також не варто забувати і про обрізку листя, яке затіняє кущ. Освітлені сонцем помідори швидше дозрівають, мають високі смакові якості – вони більш солодкі, соковиті та ароматні.
Відмова від поливу
Одночасно з обрізкою верхівки пагонів у серпні слід скоротити частоту поливів та їхній обсяг. Нестача вологи також стимулює почервоніння томатів. Зростання томатного куща при нестачі поливів зупиняється й усі сили рослина спрямовує на дозрівання плодів.
Як пришвидшити дозрівання томатів у штучних умовах
Якщо ви не дочекалися повного дозрівання томатів на кущах або погодні умови завадили, дозарити томати допоможуть інші овочі та фрукти. У загальну масу слід покласти один стиглий томат. Також підійде червоне яблуко чи стиглий банан. Усі ці овочі та фрукти виділяють газ етилен, який сприяє дозріванню помідорів у штучних умовах.
«Погляд часу» №36-1.09.2022