Пристрасть до селфі визнано психічним розладом

Багатофункціональність смартфонів перетворила мистецтво фотографії на незграбний і навіть іноді огидний кітч: табір людей, готових фотографувати себе та свої відображення в дзеркалі, зростає мало не з кожним днем. Іноді доходить до безглуздя: люди фотографують себе мало не щохвилини, навіть у «кімнаті для роздумів». А потім ще й засмічують цими знімками соціальні мережі!

Пристрасть до селфі

Але не варто на них злитися – психологи офіційно визнали пристрасть до селфі психічним розладом. За твердженням учених, selfies можна визначити як обсесивно-компульсивний розлад, що характеризується постійним непереможним бажанням фотографувати себе, викладаючи знімки в соціальні мережі. Робиться це для того, щоб у такий спосіб компенсувати відсутність самоповаги.

Більше того, психологи виділили три стадії цього захворювання, і – будьте обережні! – серед потенційних пацієнтів психотерапевта може опинитися кожен із нас.

Перша стадія захворювання називається епізодичною: людина фотографує себе щонайменше тричі на день, однак зроблені кадри не виставляються на всезагальний огляд. Вони так і залишаються на фотоапараті, тож побачити їх може дуже обмежене коло людей.

Другу стадію захворювання психологи охарактеризували як гостру: під час цього розладу людина робить фото самого себе тричі на день, і всі знімки викладає у соціальній мережі.

Третя стадія захворювання – хронічна. У такої людини спостерігається неконтрольоване бажання фотографувати себе цілодобово, розміщуючи знімки в Інтернеті не менше шести разів на день.

Однак це далеко не всі невтішні новини: психіатри розповіли, що ліків від порівняно нової психічної залежності ще не знайдено, тож фактично синдром selfies лікуванню не підлягає. Однак користувачі Мережі дотримуються іншої думки: прекрасним засобом, на думку автора одного з коментарів, що допоможе позбутися цієї проблеми, стане її вирішення шляхом знищення власного мобільного телефону й купівлі простішої моделі.

«Уют» №48-25.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *