Псоріаз може вражати дрібні суглоби

Псоріаз
Псоріаз може вражати дрібні суглоби

Захворювання має спадковий характер.
Псоріаз (або лускатий лишай) – хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, опорно-рухового апарату і внутрішніх органів, є одним із найпоширеніших захворювань шкіри, ним хворіє 2-3 % населення земної кулі. Протягом останніх років частіше трапляється важкий перебіг захворювання та його ускладнення.

Значну роль у розвитку захворювання відіграє спадковість. Сприяють розвитку та спричиняють загострення хвороби стресові ситуації, хронічні захворювання, вірусні інфекції тощо. Хвороба не передається контактним шляхом. Характерними проявами псоріазу є бляшки рожевого та червоного кольору, вкриті крихкими срібно-білими лусочками. Висипи можуть з’являтися будь-де, але найчастіше вражають волосяну частину голови, лікті, коліна, спину, сідниці. У деяких хворих уражаються нігті – потовщуються, втрачають блиск, набувають жовто-сірого забарвлення і стають ламкими, їхня поверхня вкрита дрібними заглибленнями, як на наперстку. Захворювання може супроводжуватись свербіжем, розладами у психоемоційній сфері.

Для більшості хворих характерний сезонний перебіг псоріазу, коли процес загострюється у відповідну пору року. Виділяють зимову, літню і змішану форму захворювання. При псоріазу можуть також вражатися дрібні суглоби кисті та ступні (артропатична форма). При відсутності характерних висипань на шкірі таку форму діагностувати непросто. При невчасному чи неправильному лікуванні та прогресуванні симптомів хворий може втратити працездатність, що у результаті призводить до інвалідності. Лікування псоріазу призначається з урахуванням стадії, форми та ступеню поширеності процесу. Воно буває загальне і місцеве. У випадках поширених форм основним є загальне лікування, при обмежених формах деколи досить місцевої терапії.

В обласних шкірно-венерологічних диспансерах для лікування псоріазу впроваджені сучасні технології системної терапії із застосуванням імунобіологічних методів, сучасних цитостатичних препаратів, ефективної інфузійної терапії, методів екстракорпоральної детоксикації, фототерапії тощо. Тож при перших проявах хвороби зверніться до дерматолога. Лікуванням неускладнених форм псоріазу може займатися також сімейний лікар. У диспансерах прийом відбувається як за скеруванням дерматовенеролога чи сімейного лікаря, так і самоплином.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *