Психічні розлади у дітей
Діти не скажуть вам, що переживають. Вони кажуть: «У мене болить живіт».

До недавніх пір більшість дорослих узагалі нічого не знала про існування психічних розладів у дітей, крім СДУГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю) та інших пересічних проблемах поведінки. Навіть будучи дорослими, ми все одно не сприймаємо тривожні стани настільки серйозно, наскільки мали б.
Більшість людей схильні вважати, що тривожність – це всього лише звичайний прояв страху. Але в реальності вона не обмежується страхом і часом може призводити до виснаження.
Яка дитина не стикається з ситуацією, коли їй хочеться сховатися за спиною батьків, тому що на вулиці темно або тому, що вона почула гучний звук? Такі моменти викликають у дітей страх, але це не повинно викликати у батьків приводів для занепокоєння. Але іноді у малюків розвивається тривожний розлад, що впливає на їхні стосунки, освіту і загальну якість життя.
Згідно з дослідженнями, як мінімум 1 із 8 сучасних дітей страждає від тривожного розладу. Якщо на це не звертати уваги, він може перерости у більш складну форму, перешкоджаючи можливості дитини ладити з однолітками, викликаючи безсоння і навіть провокуючи залежність від шкідливих речовин.
На жаль, проігнорований тривожний розлад може породити у дитини почуття нікчемності, а воно – привести до неуспішності в школі, заважаючи повній реалізації її потенціалу. Ще один наслідок бездіяльності батьків – поява депресії. Але як можна запобігти настільки трагічному сценарію?
Навчіться помічати крик вашої дитини про допомогу. Іноді її тривожність проявляється абсолютно несподіваним чином.
Так, уважно стежте за наявністю наступних симптомів:
- постійні болі в животі у стресових ситуаціях;
- хвилювання;
- уникнення людей і ситуацій при найменшому натяку на стрес;
- сльози при виникненні проблем;
- крайній перфекціонізм;
- поведінка, коли дитина кусає, дряпає, щипає себе або рве на собі волосся.
Рання діагностика підвищує ймовірність позитивного ефекту від психологічної допомоги без подальшого медичного втручання.
Стежте за поведінкою дитини і за її звичками. Уважність батьків допоможе подолати дитині будь-які труднощі на світі.
«Уют» №9-25.02.2021