П’ятирічна спека

П'ятирічна спека
П’ятирічна спека

Вчені попереджають про «аномально високі» температури у найближчі роки.

Нові дослідження припускають, що виключно спекотна погода продовжиться, як мінімум, до кінця 2022 року. І це глобальне потепління викликане як штучною зміною клімату (парниковий ефект), так і природними причинами.

Поділ впливу вуглецевого забруднення і природних змін давно викликало невдоволення вчених, які намагаються кількісно оцінити вплив зміни клімату на циклони, посухи, повені та інші форми екстремальних погодних умов. У новому дослідженні вчені врахували обидва чинники. Замість того, щоб створювати абсолютно нову модель глобального потепління, дослідники використовували вже зібрані дані ХХ і ХХІ століть.

Вчені відстежували ймовірність погодних аномалій – несподівані повороти у погоді, які можуть впливати на температуру. І прийшли до висновку, що існує дуже низька ймовірність «інтенсивних холодних подій» і дуже висока ймовірність «подій тепла».

Вчені вважають, що останній призведе до більш високої температури повітря і морської поверхні в усьому світі і також збільшить активність тропічних штормів. При цьому дослідники зазначають, що враховувалися як штучні, так і природні фактори зміни клімату. Вони також вважають, що ефект від природної мінливості клімату майже вдвічі більший, ніж від глобального потепління, викликаного діями людини і парниковим ефектом. Зараз вчені зайняті складанням конкретних регіональних прогнозів.

Середня температура поверхні Землі коливалася завжди. За мільйони років клімат змінювався приблизно кожні 100 тис. років, чергуючи льодовикові та теплі періоди, часто значно тепліші, ніж сьогодні. Останні 11 тис. років коливання клімату надзвичайно скромні. Саме це багато у чому дозволяє людству процвітати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *