«Пишаюся, що я українець. Пишаюся, що живу в Україні»

Український телеведучий та мандрівник Дмитро Комаров розповів, чим допомогти під час війни, якщо ти не на передовій та про те, як разом із другом та волонтерами придбав 22 автомобілі для наших хлопців на передовій.

Український телеведучий та мандрівник Дмитро Комаров розповів, чим допомогти під час війни.

Він заявив, що кожен українець може допомогти у тилу.

«Кожна людина ставить питання, чим я можу допомогти, якщо я не на передовій. Можна зробити неймовірну кількість маленьких та великих добрих справ. Десь треба пекти хліб, десь треба привозити чай на блокпости, десь треба збирати ковдри, десь треба банально сходити в аптеку та бабусі принести ліки. Якщо у вас є машина, ви абсолютно незамінна людина – люди щось відвозять, привозять. Нині ми всі волонтери», – каже Комаров.

І додає, що люди, які були змушені тікати зі своїх будинків, також можуть допомагати Україні під час війни, навіть перебуваючи у безпечних місцях.

«Якщо ви у безпечному районі на Західній Україні, там теж треба бути корисним. Буковель, наприклад, зараз не курорт, а те місце, звідки важливо допомагати. І за кордоном потрібна допомога – транспорт шукати, питань мільйон», – наголосив журналіст.

Я працюю з волонтерами – приятелями, з якими зазвичай зустрічалися за грибною юшкою у Верховині. У кожного бізнес, але з першого дня війни чоловіки день та ніч у дорозі. Бензин і бус – свої. Розвозять гуманітарку. Без спонсорів, усі самі. Волонтери перевозять речі зі зруйнованих квартир. За своєю ініціативою з «Епіцентру» возять будматеріали і заклеюють плівкою віконні отвори в будинках, які зруйнували ракети. Пишаюся нашою нацією. Наразі немає питань, які роз’єднують. Українці є прикладом згуртованості для всього світу. Ми єдині, як один живий організм. Гордість за кожного українця».

Дмитро Комаров на благодійному аукціоні продав свою машину за 1 мільйон гривень та вирішив використати отримані гроші для придбання 22 машин для ЗСУ. Його кум почув про цю ініціативу та вирішив приєднатися. Комаров розповідає: «Ми підключили знайомих із Латвії і там почали шукати машини, замовлені захисниками».

Дмитро Комаров на благодійному аукціоні продав свою машину за 1 мільйон гривень та вирішив використати отримані гроші для придбання 22 машин для ЗСУ.

Автомобілі шукали по далеких куточках Латвії, за допомогою місцевих мисливських, рибальських союзів. Щоб машини не їхали порожніми, латвійці завантажили туди продукти та інструменти для копання окопів та облаштування бліндажів.

Грошей вистачило також і для того, щоб закупити і один бус: його укомплектують і відправлять до частини, у якій нещодавно ворог знищив медичний автомобіль.

Доставити машини із Латвії допомогли волонтери. Їх привезли до Хмельницької області, а звідси поїдуть на передову. Військові зустріли Дмитра Комарова з українським прапором, а ведучий на ньому написав лише два такі важливі слова: «Перемога скоро».

Про пошуки та доставку цієї партії авто Дмитро Комаров пише: «На перше прохання знайшлися волонтери, які допомогли організувати найскладнішу логістику і за кілька днів доставити всю колону. Купівля цих машин – теж приклад єдності. Я продав свій автомобіль на аукціоні і збирався купувати пікапи. Розповів про це своєму куму Сергію, і він відразу ж сказав, що хоче додати гроші і також бере участь. На допомогу прийшли українці з Латвії, які з 2014 року возять машини на фронт. За 1,5 місяця вони намотали по Європі тисячі кілометрів, особисто обирали та діагностували кожну машину, везли на СТО, впорядковували, фарбували.

Мене переповнює гордість за українців. Неймовірний ступінь доброти та здатність організувати взаємодопомогу, безкорисливо та щиро. Тільки незалежні люди завжди перемагають. Пишаюся, що я українець. Пишаюся, що живу в Україні».

Комаров також пояснив, чому зараз не можна сваритися на політичні чи мовні теми.

«Важлива енергія та бойовий дух. Тому ми не можемо киснути. Ми маємо передавати енергію. Ми повинні, як би банально це не звучало, зберігати неймовірне єднання. Зараз Україна є прикладом для всього світу єднання абсолютно різних людей. Між якими тепер немає жодних розбіжностей. Я за те, щоб зараз повага та любов панували серед українців. Ми не можемо сваритися на політичні, релігійні, мовні теми», – наголосив він.

«Погляд часу» №1-5.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *