Раціон вундеркінда

Раціон вундеркінда
Раціон вундеркінда

На сніданок – вівсянка, з собою – корисний бутерброд із м’ясом і овочами плюс яблучко, проконтролювати, щоб на обід розігрів суп, у цілому поїв 4-5 разів на день. Ось основний список батьківських турбот про харчування школяра.

Основа раціону – рослинні і молочні продукти

Школяру потрібен білок для «ворушіння» мізками і досягнення цілей на фізкультурі, оскільки білок – основа нервової клітини і м’язів. Дитячому організму ще потрібно рости, для цього знову-таки потрібен білок. У той же час шлунково-кишковий тракт не готовий запросити перетравлювати гори білків, а нирки – виводити велику кількість продуктів їх розпаду. Тому на чверть денний раціон школяра повинен містити більше легкозасвоюваного білка кисломолочних продуктів.

50 % раціону – фрукти і овочі: постачають організм вітамінами і мінералами і «стежать» за роботою кишківника, який, якщо здоровий, забезпечує 70 % від загальної сили імунітету. Крім того, фрукти – це глюкоза, «паливо» для мозку. 25 % – каші, вони – джерело енергії. Рибу і м’ясо давайте школяреві по 50-100 г щодня (на вибір). Щодня – 2 ч. л. олії (старшокласникам – 2 ст. л.) і 2-3 волоських горіхи. Жирні кислоти й антиоксиданти у них покращують кровопостачання головного мозку.

Щодня – вершкове масло з половину сірникової коробки: холестерин у ньому необхідний для формування нервових клітин, росту тканин і балансу у гормональній системі, від якого також залежить робота мозку.

Сніданок – через 20 хв. після підйому

Сніданок в один день повинен бути переважно вуглеводний (каші і фрукти), в інший – білковий (яйця, сир, інша кисломолочка і страви з них): за перетравлення білків і вуглеводів відповідають різні ферменти, і час їх засвоєння теж різний. Час сніданку – через 20-25 хв. після пробудження: організм уже «включиться», й у дитини з’явиться апетит. Інакше він недоїсть необхідну кількість корисних речей, через що швидко зголодніє, буде млявим і неуважним.

Перекус – через 4 год. і шестиразове харчування

М’ясні продукти – на обід або перекус. З’їсти їх школяр повинен не пізніше ніж через 4 год. після сніданку, пізніше – загрожує застоєм жовчі, і якщо тривалі паузи регулярні, можуть розвинутися захворювання жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Недуги попередить і шестиразове харчування (включаючи два перекуси). Дробність забезпечить і стабільний рівень цукру у крові, а значить, стабільний рівень енергії, що добре позначиться і на здоров’ї школяра, і на його успішності.

Без голоду до перерви

Зранку не вистачає часу? Все одно не обійтися без каші швидкого приготування. Після багатоетапної обробки вона втрачає користь, різко підвищує рівень цукру у крові, через що дитина стане голодною ще до великої перерви. З вечора помістіть у термос крупу і підсолений окріп (1 : 2) – і до ранку буде корисна каша, яка забезпечить ситість на 3-4 год.

Не менше літра води на день

Мозок – це близько 90 % води, тому при її нестачі погіршуються продуктивність, уважність і пам’ять. Тому, крім пиття вдома, давайте дитині пляшку води з собою. За день вона повинна випити 1-1,6 л води.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *