Рада заборонила продаж ліків дітям до 14 років

Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям», який забороняє продаж ліків дітям до 14 років.

Заборона продажу ліків дітям до 14 років

Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат.

«Метою законопроєкту є встановлення на рівні закону заборони на продаж (реалізацію, відпуск) особам віком до 14 років, лікарських засобів аптечними закладами нашої держави. Основним завданням проєкту закону є унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів (лікарських засобів) у цілях, відмінних від прямого призначення продукту», – зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори документа наголосили, що у переліку способів самогубств, використання лікарських засобів посідають друге місце, а в Україні відбувається «неконтрольований відпуск ліків».

Після набуття чинності цього закону, у разі сумніву щодо віку покупця, аптекарі вимагатимуть пред’явити документ, який його засвідчує.

Що відомо

  • У місті Боярка на Київщині дві учениці сьомого класу академічного ліцею «Гармонія» отруїлися пігулками після перегляду відео в Інтернет-додатку, внаслідок чого одна дівчинка померла.
  • 17 лютого в Умані госпіталізували двох восьмикласниць, які наковталися пігулок.

«Уют» №30-22.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *