Радари не допоможуть. Як зробити дорогу безпечною?

зробити дорогу безпечною
Радари не допоможуть. Як зробити дорогу безпечною?

Відразу кілька резонансних ДТП за день. Що робить влада? Правильно, влада посилить, не допустить, виявить і обов’язково покладе край. Вона поверне контроль швидкості радарами і сподівається, що це допоможе зробити дорогу безпечною.

Не допоможе, на жаль.

Головна причина аварійності на наших дорогах – комерційні перевезення. Я не знаю злочину, на який не піде водій маршрутки заради восьми гривень. Він буде одночасно відраховувати решту, шукати у приймачі шансон, сваритися з пасажирами, але щойно побачить на узбіччі ще одного, без роздумів рвоне до нього через два ряди напролом.

Коли у перевізника без водія простоює фура, він найме туди хоч наркомана, хоч психопата, але фура повинна поїхати, бо це гроші. А 12-16 годин за кермом автобуса – це в Україні норма, а не виняток. І жоден поліцай із радаром нічого з цим не зробить. Водії давно знають усіх поліцаїв на своїх маршрутах в обличчя. Я слабо собі уявляю контроль швидкості у таких умовах. А корупцію уявляю дуже добре.

Тому, якщо влада дійсно хоче щось змінити, треба не трясти всіх підряд після чергового зальоту, а модернізувати дорожній контроль і прибирати людський фактор звідусіль, де тільки можна. Радари – тільки автоматичні. Для комерційного транспорту – тахографи і драконівські штрафи за порушення нормативів відпочинку водіїв. Така техніка давно стала доступною, треба терміново впроваджувати.

Україна повинна (а з огляду на наш технічний потенціал, просто зобов’язана) стати технологічною. Це зніме безліч проблем. Звичайно, це складніше, ніж із телевізора погрозити пальчиком усім лиходіям. Але іншого шляху немає.

Сергій Марченко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.