Ранкова зарядка може зміцнити пам’ять

Ранкова зарядка

Як показали дослідження співробітників Університету Делавера (США), заняття спортом і навіть нетривала, але регулярна ранкова зарядка роблять гіпокамп центр пам’яті мозку більш «еластичним». А це виливається у значне зміцнення пам’яті.

Треба сказати, раніше експерти вже говорили про цей ефект. Вони виявили факт збільшення гіпокампу під час тренувань. Але це працювало тільки з дітьми і людьми похилого віку. Пояснити, чому тренування позитивно впливає і на осіб середнього віку, вчені не могли. Пролити світло на це питання дозволило останнє дослідження.

До роботи залучили добровольців, яких попросили носити на тілі магнітно-резонансну еластографію. Прилад вимірював еластичність і в’язкість живих тканин. Учасників розбили на дві групи: перша – регулярно тренувалася, друга – не робила навіть зарядку. Виявилося, у першої групи відбувалися зміни у тканинах гіпокампа, які допомагали зміцнити пам’ять.

Був зроблений висновок, що якість пам’яті залежить від внутрішньої структури цієї ділянки мозку, а не від його обсягу та маси. Імовірно, в «еластичному» гіпокампі міститься мінімальна кількість ділянок із поганим кровопостачанням та іншими порушеннями, які провокують розвиток проблем із збагаченням нервових клітин поживними речовинами і киснем.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Ранкова зарядка може зміцнити пам’ять

Коментарі закриті.