Редиска з осіннім смаком

Весняна редиска гарна, але й осіння не гірша, а багато в чому і краща: довше може лежати, зберігаючи щільність і хрусткі властивості, більша за розміром, більш насичена за смаком.

Осіння редиска

Редиска досить холодостійкий, деякі сорти можна сіяти навіть у кінці серпня або у вересні, якщо осінь тепла. До того ж восени найголовніший шкідник редиски, хрестоцвіті блішки, не такий активний, як навесні і в першій половині літа.

На початку серпня висівають сорти редиски Дунганський, Вюрцбурзький, Червоний велетень, Льодяна бурулька – вони дозрівають десь через 40 днів, дають великі і лежкі коренеплоди.

Замочую насіння за 12 годин до посадки і сію на грядки, де до цього росли часник, огірки, рання картопля, горох, боби чи томати. Ґрунт попередньо розпушую на глибину 20 см, добрива не вношу, оскільки гряди були вже удобрені раніше. Проробляю борозенки через кожні 15 см, їх дно ущільнюю і проливаю водою, насіння викладаю на відстані 5-8 см один від одного (залежно від сорту) на глибину 2 см і зашпаровую ґрунтом.

Розріджений посів потрібен для того, щоб усі рослини були краще освітлені протягом дня. Регулярно і добре поливаю, щоб редиска не стала гіркою, несоковитою і з потворною формою коренеплодів. Якщо сім’ядольні листочки дрібні і світлі, повільно ростуть, нижня частина стебла під ними також бліда, то через 7-10 днів після сходів підгодовую мінеральними добривами: 10-15 г сечовини і 25 г хлористого калію на 10 л води.

Дарина М., Хмельницька обл.

 «Погляд часу» №33-12.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *