Ремонт без пилу та бруду

Ремонт без пилу та бруду
Ремонт без пилу та бруду

«УЮТ» №21-2019

Як мінімізувати та локалізувати будівельне сміття під час виконання ремонтних робіт?

Ізолювати місце ремонту

Найпростіший метод – щільно зачинити двері, а шпарину між ними та підлогою закласти вологою тканиною.

Якщо двері з якоїсь причини відсутні, дверний проріз завішують плівкою або щільною тканиною, зволоженою водою. Ідеальним варіантом є велике поліетиленове полотно із зіпером (змійкою), ушитим посередині. Полотно закріплюють по всьому периметру прорізу, а зіпер відчиняють лише за потреби.

Бажано не ремонтувати одразу всі кімнати одночасно, а здійснювати роботи послідовно, починаючи з дальніх приміщень і закінчуючи тими, що ближче до виходу.

Захистити від пилу меблі та підлогу

Добре, коли є можливість перенести меблі в іншу кімнату, але часто вони залишаються на місці. Тоді їх треба герметично обмотати поліетиленовою плівкою. Чохол, що створиться з плівки, не повинен мати зморшок, інакше в них буде накопичуватися будівельне сміття, яке при розбиранні плівки буде падати на речі. Підлогу застеляють газетами або укладають на них той же поліетилен, закріплюючи його на стінах малярним скотчем.

Використання будівельного пилососа

Локалізувати пил допоможе будівельний пилосос. Не слід використовувати звичайний побутовий агрегат – він для цього не призначений. Будівельний пил, оминаючи фільтри, буде викидатися назад у повітря або попаде до мотору, що призведе до виходу машини з ладу.

Звичайно, для рідких робіт по ремонту купляти будівельний пилосос не вигідно, але можна взяти його в оренду.

Зверніть увагу!

• Щоб вікна під час ремонту залишалися чистими, зручно використовувати паперові жалюзі. Їх можна придбати або зробити самому, наприклад, зі старих шпалер. Для цього досить скласти паперове полотно «гармошкою» та закріпити на вікні. Регулювати висоту підйому можна за допомогою звичайних прищепок. Якщо зробити в центрі отвір та пропустити крізь нього мотузку, регулювання стане ще простішим.

• Щоб робота з перфоратором не була пильною, можна скористатися спеціальним пилеуловлювачем. За допомогою вакуумного присоска він прикріпляється до стіни та запобігає розповсюдженню пилу, збираючи його в спеціальному контейнері. На жаль, цей зручний гаджет тримається лише на гладких поверхнях.

• Якщо свердлити треба уже в чистому приміщенні, можна скористатися підручними засобами. Щоб висвердлити отвір у стелі, досить надягнути на патрон одноразовий стаканчик. – Для робіт на вертикальних поверхнях зручно використовувати стікер для записів. Загнувши лист та приклеївши його безпосередньо під місцем свердління, можна не допустити попадання бруду на килим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *