Ремонт покрівлі з руберойду власними силами

Перед настанням тривалих холодів та опадів дуже важливо полагодити покрівлю. Рулонна покрівля (найчастіше це руберойд) використовується переважно для захисту пласких дахів. Завдяки простоті роботи та відносній дешевизні матеріалів вона є однією з найпопулярніших, однак її недолік – можливість протікань. Передусім поверхню потрібно ретельно оглянути. У разі великих пошкоджень (понад 40 % поверхні) покриття доведеться замінювати, однак це все-таки дорого. Якщо ж на поверхні лише подекуди виникли тріщини, розриви, здуття, проколи і пошкодження площею не більш як 10-15 % від загальної площі покриття – можливий ремонт. Працюють щонайменше вдвох, лише при сухій погоді.

Залатати дірку чи тріщину

Ремонт покрівлі з руберойду власними силами

Пошкоджену частину покрівлі вирізають, захопивши навколо неї 5-10 см. Поверхню під пошкодженнями оглядають на наявність протікань. Місце під пошкодженою покрівлею старанно чистять щіткою із жорстким ворсом та віником, сушать, змащують мастикою та накладають першу латку з руберойду. Її краї мають щільно прилягати до вирізаного отвору. Поверх першої латки знову наносять шар мастики та накладають другу латку, яка повинна перекривати першу на 10-15 см.

Усунути здуття

Якщо на поверхні рулонної покрівлі утворюється здуття, його розрізають навхрест та відгортають у цьому місці краї матеріалу. Всередині може бути вода. Вологу висушують за допомогою пальника та мастикою, змішаною з піском та сухою тирсою, шпаклюють пошкоджене місце. Потім відігнуті кутки приклеюють на місце, накладають поверх латку та вкривають мастикою.

Мастика для склеювання

Бітумні мастики поділяються на холодні та гарячі. Холодні зазвичай продають у магазинах (від 24 грн за 1 кг), гарячі готують на місці виконання ремонту.

На 10 кг мастики знадобиться 8,5 кг бітуму, 1 кг наповнювача (тирси, мінвати, бетонної крихти тощо) та 0,5 кг пластифікатора (гасу, відпрацьованого мінерального мастила). Готують мастику на відстані не менш ніж 50 м від будинку. Поряд про всяк випадок ставлять відро з піском та лопату чи вогнегасник, адже суміш дуже займиста. Бітум розкришують на дрібні шматки, наповнювач також подрібнюють. Варять мастику на відкритому повітрі у спеціальних великих казанах із товстими стінками, які розміщують на стійких поверхнях. Ємкість заповнюють подрібненим бітумом не більш ніж на три чверті. Суміш регулярно помішують, піну на поверхні знімають чимось пласким. Коли поверхня стане гладенькою, невеликими партіями вводять наповнювач та пластифікатор. Мастика зазвичай готова за 2-3 год., за консистенцією це в’язка однорідна маса. Працюють у респіраторі, захисних окулярах та одязі.

Рідка гума виручить надовго

Дуже ефективно ремонтувати рулонну покрівлю рідкою гумою (від 160 грн за 1 кг). Вона має хороше зчеплення з покриттям, не боїться перепадів температури та сонця, слугує до 25 років. Зручно, що рідку гуму продають в аерозольних балончиках. Поверхню перед ремонтом також ретельно готують.

Однак слід розуміти, що локальний ремонт – захід тимчасовий, і рано чи пізно покриття доведеться замінити.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *