Реєстрація місця проживання

Реєстрація місця проживання
Реєстрація місця проживання

«Погляд часу» №20-2019

Я – член садівничого товариства, яке розташоване у с. Лозова Тернопільського району, яке належить до Байковецької об’єднаної територіальної громади. Маю там будинок, житлова площа якого становить 21,5 кв. м. Хочу прописати у цьому будинку своїх доньку, зятя і двох неповнолітніх онуків. Сам проживаю і зареєстрований у Тернополі. Як це зробити?

В. Лакомський

Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, гуртожиток, готель, тощо у відповідному населеному пункті, де людина проживає постійно, переважно чи тимчасово. Житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання (ст. 380 ЦК). Власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї та інших осіб (ст. 383 ЦК).

Дачний будинок призначений для використання протягом року з метою позаміського відпочинку. Садовий будинок – для літнього (сезонного) використання.

Громадянин має право на переведення дачних і садових будинків, що відповідають технічним і санітарним нормам, у житлові будинки (ст. 8-1 Житлового кодексу). Правила реєстрації місця проживання затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207.

Жителі України можуть реєструвати місце проживання за власним бажанням без жодних обмежень, що стосуються санітарних норм або розміру житлової площі. Тепер обов’язки щодо проведення процедури реєстрації місця проживання передані органам місцевого самоврядування.

Для реєстрації місця проживання необхідно подати: відповідну заяву; документи, що посвідчують особу; документи на житло; документи, що підтверджують згоду власника житла на реєстрацію; військовий квиток; квитанцію про сплату адміністративного збору…

У вашому зверненні йдеться, що Байковецька сільрада своїм рішенням надала згоду на переведення вашого садового будинку в житловий. Згадане рішення вже виконане. Згідно з технічним паспортом вказаний будинок має статус садибного (індивідуального) житлового будинку.

Щоб зареєструвати у цьому житловому будинку місце проживання ваших близьких, необхідно в установленому порядку звернутися до Байковецької сільської ради і надати відповідні документи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *