Реєструємо дачу

Реєструємо дачу
Реєструємо дачу

Багатьох власників дачних ділянок поставили перед фактом, що дачі потрібно вносити до електронного реєстру, причому платно! Чи обов’язкова така реєстрація?

Право власності з 2013 р. повинно бути зареєстровано у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ви цього не зробите, то не зможете свою дачу при необхідності продати, подарувати і т. д. Процедура регламентована, по-перше, законом «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а по-друге, порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабміну № 1127 від 25.12.2015 р.

До речі, реєстрація права власності житлових будинків, які були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., спрощена. Якщо ви член садового або дачного кооперативу і в його складі є будиночок, право власності на який досі не зареєстровано, то вам потрібно буде подати держреєстратору два документи. По-перше, виписку з господарської книги, надану виконкомом сільради (якщо такий орган не створено, то сільським головою), селищної ради, міськради чи відповідною архівною установою; по-друге, документ, що засвідчує право на земельну ділянку під таким об’єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано у держреєстрі прав.

Підставою для реєстрації може служити і рішення відповідної ради про передачу (або надання) вам земельної ділянки у користування чи власність.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *