Режим жайворонка: переваги раннього підйому

Режим жайворонка, переваги раннього підйому
Режим жайворонка: переваги раннього підйому

«Погляд часу» №11-2019

Проблема жайворонків і сов, напевно, вічна. Але вчені непохитні – для людського організму ранній підйом вкрай корисний.

Режим жайворонків і сов – це непримиренна боротьба, яка триває вже більше століття. Люди, які люблять поспати до обіду, скаржаться на те, що світ недосконалий і вони нічого не встигають. А ось жайворонки – навпаки, заражають бадьорістю й оптимізмом. Учені впевнені – саме ранні підйоми забезпечують здоров’я.

Учені провели дослідження, яке показало – у жайворонків набагато рідше, ніж у сов, фіксуються розлади депресивного спектру.

У людей, які люблять довго ніжитися у ліжку, нерідко відбувається збій у режимі дня, через що організм може піддаватися серйозній небезпеці. На фоні збитого режиму, зокрема, розвивається депресія – це підтверджується тим фактом, що у жайворонків депресія трапляється набагато рідше, ніж у сов. А дослідження, проведені на великій кількості школярів, показують, що у «ранніх пташок» на порядок краще успішність.

Інші дослідження показують, що у жайворонків нижча ймовірність стати жертвою онкологічних захворювань. Жінки, які прокидаються рано, рідше страждають від раку молочної залози.

Жайворонком виглядати більш вигідно, ніж бути совою. Але ось навчитися ним бути – дуже складно Для того, щоб рано вставати, потрібно добре висипатися – тільки тоді можна відчувати себе добре, встаючи рано-вранці.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *