Риба-довгожителька пережила 9 імператорів

Риба-довгожителька
Риба-довгожителька пережила 9 імператорів

«УЮТ» №8-2019

В одному зі ставків японського міста Гіфу жив парчевий короп по імені Ханако. Риба офіційно зареєстрована як та, що найдовше живе у світі, оскільки Хонако з’явилася на світ у XVIII ст. і померла тільки в кінці XX ст. Повідомляється, що Ханако був не звичайним коропом.

Він був завезений із Китаю в селекційному відборі. Перші підвиди цього коропа завезли в Японію в середні століття і спочатку рибу вживали в їжу, але потім на світ почали з’являтися особини з красивими плямами на лусці. Таку рибу відбирали, схрещували й продавали як декоративну.

Уперше про рибу довгожительку дізналися в 1966 р. – на японському радіо розповіли історію про коропа, який живе в одному зі ставків. Саме в цей рік Ханако офіційно зареєстрували в документах, і він став найвідомішим коропом у світі.

Один із учених довгі роки спостерігав за цим коропом і зміг визначити його реальний вік: у 1966 р. було встановлено, що вік коропа досягає 215 років. Пізніше вчені вирахували, що більшість таких риб можуть спокійно доживати до 170 років. Ханако помер у 1977 р., коли йому було 226 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *