Римська штора доступна кожному

Римська штора доступна кожному
Римська штора доступна кожному

«УЮТ» №19-2019

Римську штору можна зшити як із важких портьєрних тканин, так і з легкого прозорого тюлю. При опущеній шторі відріз без драпіровок демонструє красу орнаменту і фактуру матеріалу. Враховуючи скромні розміри римської штори і мінімальну витрату тканини, цілком можна побалувати себе ексклюзивним дизайнерським текстилем.

Визначтеся для себе, штора буде суцільною чи складатиметься з декількох полотен. Зробіть виміри вікна.

До вимірів віконного отвору додайте по 5-7 см на бічні шви і по 10-15 см на припуски зверху і знизу. Перед тим як приступити до розкрою, щоб не помилитися з розрахунками і виключити усадку тканини після пошиття, матеріал бажано на кілька хвилин замочити в теплій воді, просушити і випрасувати. Кількість і розмір складок визначаються висотою вікна і довжиною майбутньої штори.

З виворітного боку тканини зробіть мітки підгортання і майбутніх складок, а також місця установки кілець для шнура за наведеною схемою.

Римська штора доступна кожному
Бічні краї обробіть класичним подвійним підгином

Попередньо пофарбуйте в потрібний колір дерев’яний брусок, який будете використовувати як карниз. Замість нього можна скористатися ламбрекенною планкою з липучками, яка продається разом зі стельовими кронштейнами.

У нижній частині штори зробіть підгин і куліску, ширина якої дозволить вставити в неї планку для

обважнювання. Як обважнювач можна використовувати плоский алюмінієвий профіль, на 1-2 см коротший за карниз.

До виворітної сторони пришийте оздоблювальну облямівку, в утворені кишеньки вставте заготовлені штирі. Закрийте отвори з одного боку, щоб у подальшому можна було вийняти штирі і випрати штори.

Пришийте кільця вручну. До дерев’яного бруска кільця прикріпіть за допомогою цвяхів. Тут вони необхідні для фіксації підйомного механізму. Кільця для шнура повинні бути розташовані симетрично щодо середини штори. При цьому крайні кільця слід розміщувати на відстані 5-10 см від краю штори.

За допомогою липучок зафіксуйте штору на підготовленому бруску. Кріпильну деталь шнура закріпіть на віконній рамі, для фіксації штори обмотайте навколо неї шнур. З нижнього краю починайте протягувати шнур у кільця. Внизу зав’яжіть вузлик і для міцності додатково промажте його клеєм.

Римська штора доступна кожному

Відрегулюйте натяг усіх шнурів. Зібравши всі шнури разом, зв’яжіть їх вузлом за останнім кільцем. Потім шнури протягніть через ручку для підйому штори і на відстані близько 45-50 см від першого вузла зав’яжіть ще один. Римська штора готова.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *