Рівень антитіл після Covid-19 усе ще високий. Чи варто вакцинуватися?

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що не треба визначати рівень антитіл: хворіли – зробіть щеплення через 3-6 місяців, а якщо півроку минуло вже – точно робіть щеплення.

Рівень антитіл після Covid-19

Моя думка аналогічна: якщо ви перехворіли, то не потрібно визначати рівень антитіл, просто через півроку обов’язково зробити щеплення від ковіду. А можна і через три місяці.

Теоретично є канони медичні, за якими вважається, що у тих, хто перехворів, імунітет до хвороби вищий, ніж у вакцинованих, тому вони не потребують вакцинації. Але у випадку з коронавірусною інфекцією величезна кількість людей переносить її в легкій і безсимптомній формі, а значить, у них утворюється невелика кількість антитіл. Якщо ж людина перенесла захворювання з яскраво вираженими клінічними симптомами, то у неї буде високий рівень антитіл і, швидше за все, вона повторно не захворіє.

Але на сьогодні позиція медичних регуляторів усього світу приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, тому що він ні про що не говорить – дійсно здатні протистояти інфекції не всі, а тільки ті антитіла, що нейтралізують вірус, рівень яких визначати дуже складно і дорого, цього ніхто робити не буде масово.

І знову-таки потрібно розуміти величезну комерційну складову – купа людей готові платити гроші за дослідження антитіл зі своєї кишені, ( аналіз коштує від 400 грн) тому їх увесь час підштовхують до цього рішення.

Особисто я рекомендую вам, якщо ви вже перехворіли ковідом, зробити щеплення через півроку після одужання. Незалежно від рівня антитіл. Я вчинив так і всі мої співробітники теж.

Євген Комаровський

«Погляд часу» №45-04.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *