Різочкою лякайте, але під подушку не кладіть

Святий Миколай
Різочкою лякайте, але під подушку не кладіть

Дітям потрібно розповідати про те, що Миколай ніс у цей світ добро і милосердя.

Святий Миколай один із найшанованіших святих.

19 грудня церква вшановує пам’ять Святого, ім’я якого завдяки благородним вчинкам стало відоме на увесь світ. Святий Миколай є одним із найшанованіших святих у церкві.

Святий Миколай народився у Малій Азії у заможній християнській родині. Із дитинства він був дуже набожним, тому вже в юності дядько єпископ висвятив його на священика. Ще за життя Бог наділив Миколая величезним даром, за його молитви відбувалися речі, які неможливо було пояснити. Святий рятував від голоду і чужинців цілі міста, звільняв полонених, допомагав християнам у матеріальній скруті. Святий Миколай вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, воїнів, водіїв і мандрівників…

Один із найвідоміших благородних вчинків Святого – історія про те, як він допоміг трьом молодим дівчатам із бідної родини вийти заміж. Їхній батько не мав посагу для доньок, тому вони були приречені залишитися незаміжніми. Дізнавшись про це, святий Миколай тричі підкидав в оселю бідної родини золото. Робив він це завжди анонімно, не чекаючи подяки.

У пам’ять про милосердя святого Миколая, 19 грудня відзначається Міжнародний день допомоги бідним. У багатьох країнах є гарна традиція класти цього дня дітям під подушки подарунки. Проте не варто святого Миколая прирівнювати до Діда Мороза.

Дід Мороз – це міфічна постать, а святий Миколай своїми діяннями по праву записаний до лику Святих і допомагає людям і до сьогодні. Ми повинні так само, як і чудотворець, шукати тих людей, яким ми можемо допомогти, і цим самим виконувати волю Божу і бути достойними християнами.

У День святого Миколая найбільшу цінність має молитва і прохання, з якими людина звертається до Чудотворця. А ще – милосердя і милостиня. Адже поруч є чимало людей, які потребують допомоги і чекають дива, хоча б у свято.

Звісно, діти чи не найбільше чекають Дня святого Миколая, аби знайти під подушкою подарунок. Деякі бешкетники хвилюються, аби не виявити там різочки… Священик радить, що від різочки краще утриматися. Адже всі ми, і діти не виняток, часто помиляємося – треба уміти вибачати.

В Україні День святого Миколая здавна був веселим і гамірним. Дітям пекли особливі смаколики – миколайчики. Це традиційне печиво у вигляді янголят, дзвіночків та різних тваринок. Їх роздавали усім, хто приходив у гості.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *