Робимо зауваження дитині правильно

Робимо зауваження дитині правильно

Чи не здається вам часом, що ваші діти все роблять неправильно? Доводиться мало не щохвилини їх поправляти, робити зауваження, а то і лаяти?

І ви абсолютно праві! Діти дійсно все роблять неправильно.

Що частіше ви робите дитині зауваження, то менше вона дослухається до них. Запаси уваги і здатності реагувати у дитини обмежені. Якщо вона почула від вас за день три десятка зауважень, вона не зможе відреагувати на кожне з них. І вже, зрозуміло, не зможе зрозуміти, які з них важливіші, ніж інші.

Розставити пріоритети – це завдання мами і тата. Виділити ті проблеми, які дійсно важливі, і вирішувати саме їх.

Складіть список зауважень. У цьому списку виділіть три-п’ять найважливіших. Ними варто зайнятися у першу чергу. А решту на якийсь час відкласти.

Наступного разу, коли захочете зробити зауваження дитині, зупиніться на кілька секунд. І прийміть рішення, чи потрібно робити саме це зауваження дитині саме зараз. І якщо вважаєте, що обов’язково потрібно, то спочатку дружелюбно зафіксуйте увагу дитини. Наприклад, ви можете попросити її підійти або подивитися на вас. А потім вкажіть дитині на те, що вона зробила «не так». Переконайтеся, що вона вас почула і зрозуміла. Якщо сумніваєтеся, то так само доброзичливо попросіть повторити.

Не дорікайте дитині, кажучи «ти поганий» або «ти зробив погано». Подібні закиди сприймаються людиною (і дорослими також) як напад на їхню особистість і відразу блокують сприйняття. Якщо ж ви будете говорити про те, як поведінка дитини впливає на вас, що вам сумно, що ви засмучені через її вчинок, то ситуація змінюється. Дитина краще розуміє, чому ви робите зауваження. Завдяки тому, що зауважень стане менше, дитина буде краще їх сприймати.  

«УЮТ» №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *