Розмноження флоксів волотистих

Розмноження флоксів
Розмноження флоксів волотистих

Ділення кущів – найпростіший спосіб розмноження флоксів волотистих. Це роблять кожні 3-5 років навесні або ранньої осені. Якщо влітку, то краще за хмарної погоди. Старий кущ викопують, обтрушують зайву землю. Щоб було зручніше, його ставлять на земляне підвищення.

Корені при цьому не обривають. Ділити краще руками, а ножем розрізають лише місця зростання кореневих шийок.

На кожній частині мають бути ростові бруньки, 2-3 стебла та корені. Пагони обрізують на довжину 10-15 см. Бруньки відновлення при посадці мають бути прикриті на 3-5 см. Після утрамбовування ґрунту корисно підсипати під кущ компост і замульчувати. Висаджують флокси на відстані 50-60 см. Вони зацвітуть наступного року. Якщо старі кущі не оновлювати, вони дуже розростаються, а цвітіння зменшується.

Можна розділити кущ, не виймаючи з ґрунту: відрізують частину кореневища та виймають разом із землею, а решту засипають родючим ґрунтом. За 2-3 роки від старого куща можна буде відрізати ще частину, але з другого боку.

Цікавий спосіб розмноження флоксів – укоріненням пагонів – описує у книзі «Хоровод квітів» С. Приходько.

Таким чином можна укоренити будь-який зрізаний пагін із суцвіттям. Зі стебла зрізують верхівку-суцвіття, видаляють листки, крім 2 верхніх, щоб біля основи залишалися маленькі черешки з пазушними бруньками. Підготовлене стебло висаджують на грядку з пухким поживним ґрунтом у боронку завглибшки 6-7 см так, щоб на поверхні були лише листки. Грядка має бути вологою. Навесні чи восени наступного року стебла ділять на частини, залишаючи на кожній по укоріненому міжвузлю, і висаджують на постійні місця. З одного стебла можна отримати 3-6 рослин.

Флокси люблять родючий ґрунт і ретельний догляд: полив, знищення бур’янів, розпушування ґрунту, підживлення органічними та міндобривами. Цінне добриво для них – деревний попіл (100-200 г на 1 м²). За браку вологи погано ростуть, квіти дрібнішають, цвітіння триває 15-20 днів. Висаджувати флокси краще у затінку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *